Ogłoszenia duszpasterskie

III n. Adwentu 2019

Pan Jezus wskazuje dziś na św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę dla Mesjasza Pańskiego. Jan Chrzciciel wysyła posłańców, aby przekonać się czy Jezus jest oczekiwanym Mesjaszem. Jezus odpowiada: „Niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą …ubogim głosi się Ewangelię”. Otwórzmy nasze serca, aby Jezus przemówił także do nas, abyśmy nie wątpili, że ON zmartwychwstał i żyje!!!.

W liturgii tego tygodnia:

 • Dziś rozpoczynają się dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  • Msza św. dla Chorych i Niepełnosprawnych dziś o godz.: 15.00.
 • Jutro (poniedziałek) rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus po roratach rano.
  • Z racji 16. dnia miesiąca (poniedziałek) Akcja Katolicka poprowadzi różaniec w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. wieczornej spotkanie AK w sali biblioteki.
 • We wtorek, o godz.: 17.00, Godzinki do św. Michała Archanioła w intencji kapłanów, osób zakonnych i konsekrowanych.
 • W środę,  nowenna  do Matki Bożej Nieustającej pomocy i Msza św. o 18.00.                                                 
  • Msza św. w int. Rodzin Szensztackich o godz. 18.00. Zapraszamy.
 • Spowiedź w naszej parafii będzie w sobotę od 8.30-12.00 oraz w poniedziałek  (23.XII.) od 8.30-12.00 i 14.30-20.00. Przerwy półgodzinne będą od 10.00, 16.00 i 18.00. W sobotę po południu spowiedź w parafii MB Bolesnej w Nowym Sączu – Zawada.
 • Bardzo prosimy aby nie odkładać spowiedzi na Wigilię, ponieważ mogą być problemy ze skorzystaniem z sakramentu pokuty.
 • W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.: 15.00.      
 • W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju.      
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiary składamy do skarbonki …

Ogłoszenia okolicznościowe:

 • Po Mszy św. o godz.: 12.00, odbędzie się spotkanie w domu katechetycznym, rodziców i dzieci, które będą brały udział w kolędzie misyjnej 29 grudnia. Rodziców prosimy o zgodę i zaangażowanie.
 • W zakrystii można zgłosić chorych do odwiedzenia przed świętami. Prosimy rodziny i sąsiadów, aby pomóc w przygotowaniu i zaproszeniu Kapłana z posługą sakramentalną. To ważne zadanie apostolskie dla chrześcijanina. Zachęcamy też do korzystania z posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w niedzielę i święta. Dla chorych to jest naprawdę duża pociecha duchowa i umocnienie w trudzie choroby i cierpienia.
 • W kościele, wystawiony jest kosz Caritasu. Podzielmy się z uboższymi.
 • Dziękujemy serdecznie osobom, które przynoszą opłatki do rodzin naszej parafii. Wszystkim należy się szczere uznanie i podziękowanie, a szczególnie Radzie Duszpasterskiej i wspólnocie Neokatechumenatu, którzy z wielką troską i sumiennością poświęcają się parafii. Bóg zapłać za składane ofiary przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Pozostało jeszcze kilka ulic; prosimy, aby zakończyć roznoszenie opłatków w tym tygodniu, bo nie udało się zrealizować wszystkich ulic. Można nabyć opłatki w zakrystii u p. Kościelnego.
 • Nadal trwa adwentowa akcja charytatywna dla dzieci, pod hasłem „Adwentowe Drzewko Miłości”.
 • Uczniowie Liceum Sportowego wraz z nauczycielami, organizują kiermasz bożonarodzeniowy na cele misyjne w najbliższą niedzielę.
 • W zakrystii i sklepiku można nabyć kalendarze św. Rity, zachęcamy do nabycia.
 • Kancelaria parafialna ze względu na spowiedź dekanalną będzie zamknięta w piątek.

3. Spośród nas, w minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: + Marian Nowak, + Kazimierz Szura, + Krystyna Kiełcz-Dobosz, + Małgorzata Jarząb.  Ich dusze nieśmiertelne polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Ogłoszenia

10 lipiec 2020
04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020
13 czerwiec 2020
10 czerwiec 2020

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

10 lipiec 2020
04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search