Ogłoszenia duszpasterskie

II n. Adwentu 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU – 08.12.2019 r.

 

Dzisiaj w drugą niedzielę Adwentu świętujemy Ur. Niepokalanego Poczęcia NMP. Święto patronalne naszej parafii i dzień odpustu.

Dzisiejsza niedziela to także 20. już Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Zadbajmy o to, aby naszą modlitwą, ofiarowaną Komunią św. oraz ofiarą materialną wyrazić solidarność z tamtejszymi siostrami i braćmi w wierze.

 

1.W tym tygodniu:

 -         Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP; suma odpustowa o godz. 12.00. Możemy zyskać odpust (darowanie kary za grzechy) po zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, wyzbycie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasze i w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

-         Bardzo dziękujemy ks. Januszowi Michalikowi za duchowe przygotowanie do odpustu i głoszone dziś słowo Boże.

-         Dzisiaj również przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek jako materialne wsparcie. Niech Bóg wynagrodzi składającym ofiary.

-         Zachęcamy do udziału w Roratach, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli. Codziennie o godz. 6.10 i 18.00.

-         W środę o godz.: 18.00, nowenna do Matki Bożej N. Pomocy i Msza św.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 

-         W czwartek nowenna do św. Rity o godz.: 18.00 i Msza św.

-         W piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Msza św. w intencji Ojczyzny, z okazji 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, z udziałem Gości i Pocztów sztandarowych, będzie o godz.: 16.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

„Godzina Miłosierdzia” i Koronka o godz.: 15.00.                                     

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się o godz.: 18.00.

W sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża.

 

Próba Scholi w sobotę o godz. 9.00 w Sali wieczernika – zapraszamy.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę o godzinie 12:00. Podczas tej Mszy św. poświęcone zostaną medaliki.

O godz. 15.00 – Msza św. dla chorych i starszych.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

 * Spotkanie opłatkowe dla chorych, samotnych i niepełnosprawnych organizowane przez Stowarzyszenie „Beskidzkie Więzi” odbędzie się jutro (poniedziałek 9.XII); rozpoczęcie Mszą św. z udziałem Biskupa Ordynariusza o godz. 15.00 w kościele, później w Szkole Podstawowej nr 20 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

* W tym tygodniu zapraszamy na spotkania synodalne. I Parafialny Zespół Synodalny w poniedziałek o godz. 19.00 (po roratach); II PZS w piątek o godz. 19.00 do sali w domu katechetycznym.

* Dziękujemy osobom, które przynoszą opłatki do rodzin w parafii. Prosimy, aby tę akcję zakończyć w tym tygodniu. Bóg zapłać za składane ofiary na ogrzewanie kościoła.

* Od tygodnia trwa adwentowa akcja charytatywna dla dzieci, pod hasłem „Adwentowe Drzewko Miłości”. Caritas parafialna, rozprowadza też świece wigilijne przed kościołem.

* Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży "Sącz Boga" oraz Parafia św. Heleny w Nowym Sączu zapraszają Młodzież oraz duszpasterzy na Czuwanie Adwentowe z cyklu "Znak, którego szukacie". 

Rozpoczęcie nabożeństwa 14.12.2019 o godzinie 19.30 w kościele św. Krzyża w Nowym Sączu.

* W najbliższą sobotę w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.

* Dzieci biorące udział w kolędzie misyjnej oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne do Wieczernika w niedzielę 15 XII po Mszy św. o godz.12.00

 

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy. Są do nabycia na stoliku pod chórem; ofiarę składamy do skarbony.

Search

Ogłoszenia

10 lipiec 2020
04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020
13 czerwiec 2020
10 czerwiec 2020

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

10 lipiec 2020
04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search