Ogłoszenia duszpasterskie

I n. Adwentu 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU   -   01.12.2019 r.

 

           

Rozpoczął się Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wykorzystajmy go dobrze dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

 1.W liturgii tego tygodnia:

 Dzisiaj, rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny. Wzorem adwentowego oczekiwania dla nas jest Maryja. Ku Jej czci odprawiana będzie Msza św. roratnia. Zapraszamy na roraty szczególnie rano. O godz. 5.45 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; o godz. 6.05 formowana procesja z lampionami i Msza św. Po Mszy św. losowanie figurki. Dzieci zapraszamy na herbatę i drożdżówkę po roratach do domu katechetycznego, sala nr 26.    

Wieczorem roraty o godz. 18.00.

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na budowę nowych organów oraz przekazywane w kopertach i na konto parafii.

Podczas Adwentu, nie będzie Mszy św. o godz.: 6.30.

We wtorek w liturgii wspominamy św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

 O godz.: 17.00, Godzinki do Świętego Michała Archanioła.

 W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia; okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania oraz na odpust – w środę i czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek od 15.30.

Kandydatów do bierzmowania z kl. VIII-mych z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00; po Mszy św. spotkania w grupach.

 

Adoracja Najśw. Sakramentu w I czwartek o godz.:17.00, będzie poprowadzona przez Grupę „Caritasu”.

 

W I piątek Msze św. o NSPJ o godz. 7.30 i 16.00 (dla dzieci).

 

W piątek i sobotę przeżywać będziemy duchowe przygotowanie do Odpustu parafialnego. Msze św., z kazaniami o godz. 6.00, 7.30 i 18.00 poprowadzi ks. mgr Janusz Michalik, proboszcz parafii pw. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu. W niedzielę składką na tacę wesprzemy nowo budujący się kościół.

W sobotę: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; patronalne święto naszej parafii. Uroczysta suma o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. Prałat Stanisław Czachor, świętujący w tym roku 50. lecie obecności i pracy duszpasterskiej w Nowym Sączu.

                                                                                                                  

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

- Serdeczną wdzięczność kierujemy do tych osób, które przynoszą opłatki do rodzin naszej parafii. Prosimy jeszcze do podjęcia posługi roznoszenia opłatków, aby do wszystkich rodzin mogły trafić opłatki; b. proszę o pomoc Radę Duszpasterską. Zależy nam, aby w ciągu dwóch tygodni zamknąć akcję roznoszenia opłatków i uniknąć niebezpieczeństwa podszywania się fałszywych ‘wolontariuszy’.

Do opłatków dołączone są kalendarze ścienne, oraz koperta na budowę nowych organów. Opłatki pobłogosławione, są też do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

- Caritas parafialna, rozprowadza świece wigilijne; ofiara od 5 zł jest przeznaczona na WDPD.

- Od poniedziałku rozpoczyna się adwentowa akcja charytatywna dla dzieci, organizowana przez parafialny oddział Caritas, pod hasłem „Adwentowe Drzewko Miłości”. Dzieci będą mogły zabierać z drzewka upatrzone przez siebie ozdoby wykonane przez Niepełnosprawne dzieci a w zamian, składać do kosza słodycze, na świąteczne prezenty dla rówieśników z mniej zamożnych rodzin. 

- w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień modlitw za Katolików na Wschodzie. Ofiary do puszek będą zbierane na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Będzie też zbiórka środków czystości dla Kościoła na Ukrainie, jako pomoc świąteczna – dary składamy do koszów.

- III turniej sportowy w SP nr 21 będzie w najbliższą sobotę o godz. 9.00. Zaproszenie Rady Rodziców w gablocie.

- Stowarzyszenie „Virtus” w przyszłą niedzielę przeprowadzi kiermasz bożonarodzeniowy na cele Stowarzyszenia i niepełnosprawnych uczniów.

- Klub Honorowych Dawców Krwi w Komendzie Miejskiej Policji zaprasza do wzięcia udziału w Akcji oddawania krwi 03 grudnia br. Informacja w gablocie.

- Siostry Służebniczki w środę po nowennie będą rozprowadzać kalendarze na cele budowy szkoły w Afryce (Zambia); (ofiara 8 zł).

- w sklepiku i zakrystii można nabyć kalendarze rolników dla miasta i wsi oraz inne pamiątki. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia parafialnego sklepiku.

 

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, MGN. Można nabyć na stoliku pod chórem składając ofiarę do skarbonki.

 

  1. 4. Z naszej Wspólnoty parafialnej , w minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Józef Stanek i Tadeusz Cieślik. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu.

Search

Ogłoszenia

01 sierpień 2020
25 lipiec 2020
19 lipiec 2020
10 lipiec 2020
04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

01 sierpień 2020
25 lipiec 2020
19 lipiec 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search