Ogłoszenia duszpasterskie

Ur. Chrystusa Króla 2019 r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA - KRÓLA WSZECHŚWIATA

34 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.11.2019 r.

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to znak, że kończy się kolejny rok liturgiczny, w którym rozważaliśmy tajemnice naszego zbawienia i realizowaliśmy naszą świętość. Jezus chce królować w naszym życiu, aby nam pokazywać najlepszą drogę do królestwa niebieskiego. Choć dziś w Ewangelii ukazany jest na krzyżu to nie bądźmy jak patrzący bezmyślnie tłum, ale ufnie podążajmy za Jezusem aż do chwalebnego zmartwychwstania. Kolejna niedziela synodalna prowadzi nas do pielęgnowania dziedzictwa przeszłości; niech każdy z nas podejmuje wysiłek, by coś dodawać do dziedzictwa wiary i kultury chrześcijańskiej.

         

  1. W liturgii tego tygodnia:

 

  • Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Patronalne Święto Stowarzyszenia Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Odmawiając Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświecenia się Sercu Bożemu publicznie, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • We wtorek- po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio a także spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

Katechezy: wtorek i czwartek o godz. 18.30.

  • W środę Nowenna do Matki Bożej N. Pomocy i Msza św. o godz. 18.00.

Po Nowennie spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w bibliotece. Zapraszamy małżeństwa, które chciałyby dołączyć do stowarzyszenia.

  • W czwartek, przypada 10. rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji bpa Andrzeja Jeża. Módlmy się o potrzebne łaski dla niego.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej oraz Faustinum.

  • W sobotę liturgiczne święto św. Andrzeja, Ap. Dzień Imienin Ks. Andrzeja Farona i Ks. Andrzeja Szaraja. Wszystkich Solenizantów tego tygodnia polecamy w modlitwach Patronowi dnia.

Msza św. w intencji Kapłanów-Solenizantów będzie odprawiona w czwartek o godz. 18.00; zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  • Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu.                                                                   
  • Msza św. z udziałem Róż różańcowych i zmiana tajemnic o godz.: 7.30 a dla dzieci o 12.00.                                                                                                                                                              

Składka przeznaczona będzie na potrzeby budowę nowych organów.

  1. Dzisiaj zostaną pobłogosławione opłatki, które w najbliższych dniach, na rozpoczęcie przygotowania do Bożego Narodzenia, trafią do Rodzin naszej parafii wraz z tradycyjnym kalendarzem parafialnym. Przekazane przy tej okazji ofiary, przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Będą też dołączone koperty, do wykorzystania w przyszłym roku, na budowę nowych organów. Bardzo prosimy Radę Duszpasterską i przedstawicieli grup w parafii oraz osoby chętne, aby włączyli się w tę posługę i zapraszamy do Wieczernika, w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej do odebrania pakietów i list. Parafian zaś prosimy o życzliwe przyjęcie Wolontariuszy.

Warto nadmienić, że nie jest to sprzedaż opłatków, tak jak w marketach czy sklepach. Tradycja nabywania opłatków w kościołach czy roznoszenie po domach trwa od wieków w naszej ojczyźnie. Wpisuje się w myślenie eklezjalne parafian i odpowiedzialność za utrzymanie parafii. Taki jest sens składania ofiar w kościele jak również przy okazji nabywania opłatków. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i składanie ofiar, które w tym przypadku nie należą do Księży, ale stanowią dobro Parafii.

  1. 3. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy... Można nabyć na stoliku pod chórem składając ofiarę do skarbonki.

 

 

Ogłoszenia okolicznościowe:

- Dziś (w niedzielę) o godz. 13 w sali Przemienia Pańskiego przy Bazylice w Nowym Sączu odbędzie się prezentacja sakralnej muzyki islandzkiej w wykonaniu islandzko-polskiego muzyka i kompozytora Zbigniewa Zuchowicza.

- Młodzież ZS nr 2 im. Sybiraków wraz z katechetami zaprasza do naszej świątyni jutro (25 listopada) na godz. 17.00 na wypominki narodowe.

- Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami będzie w najbliższy czwartek o godz. 17.30 (zapraszamy na wypominki i Mszę św.)

- W najbliższą sobotę 30 listopada w Tarnowie, odbędzie się III Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jest ona podsumowaniem kolejnego etapu prac Parafialnych Zespołów Synodalnych, wszystkich komisji synodalnych oraz całej diecezji. Módlmy się o dobre owoce V Synodu DT.

- Od przyszłej niedzieli Caritas parafialna będzie rozprowadzać świece wigilijne; ofiara od 5 zł. jest przeznaczona na cele charytatywne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

- Zostanie też wystawione aniołkowe drzewko dobroci; dzieci zabierając wybranego aniołka przekazują słodycze dla swoich potrzebujących rówieśników podopiecznych Caritas.

 - Ponieważ późna jesień i zima nie sprzyja sprawowaniu Mszy św. w kaplicach cmentarnych a brak podstawowych warunków nie służy godnemu pożegnaniu zmarłych, bardzo prosimy, aby Msze św. pogrzebowe były sprawowane w kościele, które tu mogą być w dowolnej porze.

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search