Ogłoszenia duszpasterskie

Ur. Wszystkich Świętych

Informacje duszpasterskie – 01.11.2019 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

  1. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem kanonizowanych, błogosławionych i nieznanych Świętych. Radujemy się, że Bóg daje nam udział w swoim życiu i zaprasza nas do świętości. Postarajmy się dziś o głęboką refleksję nad własnym życiem, nad życiem pozagrobowym, byśmy nie zmarnowali ani jednego dnia dla wieczności.

Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich Rodaków i Gości. Niech wspólna modlitwa i spotkania nad grobami umocni naszą wiarę w życie wieczne i będzie też okazją do spotkania z bliskimi.

  1. Dziś Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.30.

Dziś także I piątek miesiąca – pamiętajmy o Komunii Św. wynagradzającej NSPJ.

Dziś z racji uroczystości nie ma postu.

O godz.: 14.00, zgromadźmy się na sądeckich cmentarzach, aby przez udział w słuchaniu Słowa Bożego, procesji i wspólnej modlitwie, wypraszać duszom czyśćcowym Boże Miłosierdzie.

Przypominamy, że udział w nabożeństwie na cmentarzu, nie zastępuje uczestniczenia we Mszy św.

  1. Dziś od południa i przez cały Dzień Zaduszny, można zyskać odpust zupełny za duszami w czyśćcu cierpiącymi. Warunkiem zyskania odpustu jest: nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i odmówienie: Ojcze nasz, Wierzę w Boga... modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.

Również w dniach od 1-go do 8-go listopada można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, nawiedzając cmentarz. Odpust zupełny można zyskać raz dziennie dla jednej duszy. Zachęcamy, aby korzystać z daru łaski, które daje nam Bóg przez Kościół, dla pomocy duszom zmarłych.

  1. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zwane Dniem Zadusznym. Msze św. będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i o 18.00 Msza św. koncelebrowana za wszystkich zmarłych, wypominanych w naszej parafii.

Jest to także I sobota miesiąca; pamiętajmy o Komunii Św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 7.00 różaniec wynagradzający a po Mszy św. o godz. 7.30 – medytacja.

Przed każdą Mszą św. będą omadlane wypominki.

Składka z Dnia Zadusznego przeznaczona jest na dożywianie dzieci w szkołach.

  1. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na budowę nowych organów.

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search