Ogłoszenia duszpasterskie

Ur. Wszystkich Świętych

Informacje duszpasterskie – 01.11.2019 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

  1. Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem kanonizowanych, błogosławionych i nieznanych Świętych. Radujemy się, że Bóg daje nam udział w swoim życiu i zaprasza nas do świętości. Postarajmy się dziś o głęboką refleksję nad własnym życiem, nad życiem pozagrobowym, byśmy nie zmarnowali ani jednego dnia dla wieczności.

Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich Rodaków i Gości. Niech wspólna modlitwa i spotkania nad grobami umocni naszą wiarę w życie wieczne i będzie też okazją do spotkania z bliskimi.

  1. Dziś Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.30.

Dziś także I piątek miesiąca – pamiętajmy o Komunii Św. wynagradzającej NSPJ.

Dziś z racji uroczystości nie ma postu.

O godz.: 14.00, zgromadźmy się na sądeckich cmentarzach, aby przez udział w słuchaniu Słowa Bożego, procesji i wspólnej modlitwie, wypraszać duszom czyśćcowym Boże Miłosierdzie.

Przypominamy, że udział w nabożeństwie na cmentarzu, nie zastępuje uczestniczenia we Mszy św.

  1. Dziś od południa i przez cały Dzień Zaduszny, można zyskać odpust zupełny za duszami w czyśćcu cierpiącymi. Warunkiem zyskania odpustu jest: nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i odmówienie: Ojcze nasz, Wierzę w Boga... modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.

Również w dniach od 1-go do 8-go listopada można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, nawiedzając cmentarz. Odpust zupełny można zyskać raz dziennie dla jednej duszy. Zachęcamy, aby korzystać z daru łaski, które daje nam Bóg przez Kościół, dla pomocy duszom zmarłych.

  1. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zwane Dniem Zadusznym. Msze św. będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i o 18.00 Msza św. koncelebrowana za wszystkich zmarłych, wypominanych w naszej parafii.

Jest to także I sobota miesiąca; pamiętajmy o Komunii Św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 7.00 różaniec wynagradzający a po Mszy św. o godz. 7.30 – medytacja.

Przed każdą Mszą św. będą omadlane wypominki.

Składka z Dnia Zadusznego przeznaczona jest na dożywianie dzieci w szkołach.

  1. W najbliższą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na budowę nowych organów.

Search

Ogłoszenia

02 listopad 2019
31 październik 2019
26 październik 2019
19 październik 2019
16 październik 2019

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

02 listopad 2019
31 październik 2019
26 październik 2019
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2019 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search