Ogłoszenia duszpasterskie

XXX n. zw. 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA 27.10.2019 R.  

  

    

Boże miej litość dla mnie grzesznika”. W postawie pokory i uniżenia, jak Celnik, stawajmy przed Bogiem, a Bóg nas wywyższy poprzez odnowienie godności dziecka Bożego i rozpali jeszcze bardziej w nas miłość bo Braci.

1.W tym tygodniu:

- Spowiedź przed Ur. Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem będzie w poniedziałek i wtorek na różańcu oraz w środę i czwartek od godz.: 16.30. Jest to już spowiedź na I piątek miesiąca listopada.

- kancelaria w tym tygodniu w środę po południu będzie zamknięta

W środę, zapraszamy kl. VII i VIII na spowiedź i różaniec w ramach duchowego przygotowania przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

O godz. 16.30 nabożeństwo pokutne dla dzieci Szkoły Podstawowej.

W piątek, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, która rozpoczyna Oktawę modlitw za zmarłych i szczególny czas zyskiwania odpustów. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.30.

O godz.: 14.00, zgromadzimy się na sądeckich cmentarzach, aby przez udział w słuchaniu Słowa Bożego, procesji i wspólnej modlitwie, wypraszać duszom czyśćcowym Boże Miłosierdzie.

- Przypominamy, że udział w nabożeństwie na cmentarzu, nie zastępuje uczestniczenia we Mszy św.

- Tradycyjnie, klerycy Tarnowskiego Seminarium, będą zbierać datki na cmentarzach, na potrzeby Seminarium Duchownego, które utrzymuje się z ofiar Diecezjan.

W sobotę, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zwane Dniem Zadusznym. Msze św. będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i o 18.00 Msza św. koncelebrowana za wszystkich zmarłych, wypominanych w naszej parafii.

- Składka z Dnia Zadusznego przeznaczona jest na dożywianie dzieci w szkołach.

 

W sobotę,

- od godz.: 7.00, z racji I soboty miesiąca odmówimy różaniec wynagradzający.

- Po Mszy św. o godz. 7.30 będzie medytacja I sobotnia.

- w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Róż żywego różańca po Mszy św. o godz. 7.00, dla dzieci po 12.00.

- Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budowę nowych organów.

  1. 3. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN (z płytą – 6 zł), Idziemy, Miłujcie się, Promyczek Dobra, Mały Promyczek: ofiary za gazety składamy do skarbonki.

Ogłoszenie okolicznościowe:

- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkanie wszystkich chętnych młodych w piątek o 19.00 do domu katechetycznego.


- Zbiórka chłopców chętnych, by zostać ministrantami w naszej parafii w sobotę o 8.15 w domu katechetycznym.

- Msza św. za zmarłych Podopiecznych Sądeckiego Hospicjum, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę, na Starym Cmentarzu o godz.: 15.00. Ks. kapelan Józef Wojnicki serdecznie zaprasza.

  1. Spośród nas, w minionym tygodniu, odeszli do Domu Ojca: śp.: + Maria Grzyb, + Stanisław Ciężobka, + Andrzej Rutkowski, + Marzanna Gryzło. Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search