Ogłoszenia duszpasterskie

XIX n. zw. 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.10.2019 r.

 

       

Obchodzona dzisiaj Niedziela Misyjna pod hasłem „Ochrzczeni i posłani” rozpoczyna czas tygodniowej modlitwy w intencji misyjnej działalności Kościoła. Nakaz misyjny: ”Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” to ostatnie polecenie, jakie przed swoim powrotem do domu Ojca wydał Jezus Apostołom. Jego realizacja spoczywa na wszystkich, którzy przez chrzest stali się uczniami Chrystusa.

 1. W liturgii tego tygodnia:

 

 • Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny; Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele misyjne (PDRW) do dyspozycji Ojca Świętego.

Dziś mamy również doroczne liczenie wiernych.

 • We wtorek, wspomnienie św. Jana Pawła II.
 • W środę nowenna do Matki Bożej i Msza św. o godz. 18.00.
 • Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja
 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W dni powszednie o godz. 17.15; w niedzielę o godz. 18.30. W czwartek różaniec poprowadzą uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w N. Sączu w intencji Ojczyzny. Zapraszamy.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 • W piątek, o godz.: 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek będziemy gościć misjonarza z RCA ks. Piotra Borace. Możemy wesprzeć dzieło misyjne składając dla Misjonarza ofiarę.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

 

 

 1. Ogłoszenia okolicznościowe:

 

-         W tym tygodniu będą spotkania synodalne. Zapraszamy I PZS w poniedziałek po Mszy św. wieczornej; II PZS w piątek o godz. 19.00 do sali Wieczernika.

-         W tygodniu misyjnym włączmy się w akcję zbiórki okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla potrzebujących w Afryce. Jeśli ktoś ma nieużywane okulary a w dobrym stanie i chciałby pomóc, może je dostarczyć do naszej świątyni (będzie wystawiony kosz). Jeżeli to możliwe to proszę opisać moc szkieł. 

-         Można się jeszcze zapisać w zakrystii na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki za zmarłych 26 października. Wyjazd o godz. 7.00; koszt 35 zł.

-         Próba Scholi w Sobotę o godz. 9.00 w sali Wieczernika. Zapraszamy jeszcze nowych chętnych (dziewczęta i chłopców)

- Kartki z wypominkami składamy u Księży; Prosimy o wyraźne pismo i zaznaczenie wypominków listopadowych lub rocznych.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GN;   Idziemy

(wywiad z bp. Andrzejem Jeżem i dodatek o pracy tarnowskich misjonarzy); Jest również nowy nr Miłujcie się a także parafialna gazetka Głos Niepokalanej … Ofiary składamy do skarbonki.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: + Maria Strojny,+ Czesław Dudek, + S. Michela (Od Najświętszej Panny Jazłowieckiej – Niepokalanka Kazimiera Pintscher). Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search