Ogłoszenia duszpasterskie

26. Niedziela zwykła - 29.09.2019 r.

  1. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, kapł. i dokt. K-ła.
  • We wtorek Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Przeżywać będziemy również Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą o godz.: 17.15, a w niedziele o 18.30. Zapraszamy do licznego udziału. Tych, którzy nie mogą być w kościele, zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach.

Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież przygotowujących się do przyjęcia sakramentów św. W tym dniu rozpoczyna się też XXXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej – szczegóły na plakacie.

  • W środę – św. Aniołów Stróżów; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, spowiedź – na którą szczególnie zapraszamy uczniów klas IV-VI od godz. 17.00
  • I czwartek miesiąca – na różaniec (17.15), Mszę św. i comiesięczne spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Spowiedź od 17.00
  • I piątek , wspomnienie św. Franciszka z Asyżu - I piątek miesiąca. Msza św. wotywna o NSPJ o godz. 7.30; 16.00 (dla dzieci) i 18.00. Spowiedź od godz. 15.30. Na różaniec (17.15) i Mszę św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII.

W związku z ważnymi wydarzeniami w Nowym Sączu i w trosce o zwycięstwo prawdy i miłości w naszej parafii będziemy przeżywać całodobową adorację N. Sakramentu połączoną z nieustanną modlitwą różańcową. Modlitwę prowadzą grupy duszpasterskie i liturgiczne naszej parafii, ale zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału i podjęcia modlitwy i pokuty w intencji: Kościoła, obrony katolickiej wiary, Ojczyzny, Rodziny, dzieci i młodzieży.

  • I sobota, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziew.Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz.: 7.30. Wcześniej odmawiany jest różaniec wynagradzający. Po Mszy św., - medytacja.

W sobotę młodzież całej diecezji będzie przeżywać spotkanie modlitewne #Synaj. Będzie też spotkanie w naszym kościele. Dlatego różaniec w sobotę będzie o godz. 15.30 i Msza św. o godz. 16.00. Można też uczestniczyć w Mszy św. z młodzieżą o godz. 19.00.

  • w przyszłą niedzielę:

- Msza św. z udziałem Róż Różańcowych i zmiana tajemnic o godz.: 7.30., po Mszy św. o godz. 12.00 pierwsza po wakacjach zmiana dla dzieci – zapraszamy wszystkie dzieci które chciałyby włączyć się w Żywy Różaniec (niezależnie od szkoły).

- Składka przeznaczona będzie na budowę nowych organów.

- Uroczystość odpustowa w Cieniawie i  Nawojowej.                                                                                                            

  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Diecezjalny marsz dla życia i rodziny. Rozpocznie się w Bazylice św. Małgorzaty o godz. 14.00; później przejście do naszego kościoła i ok. godz. 16.30 będzie piknik rodzinny z koncertami. Przemarsz ten będzie połączony z coroczną procesją różańcową. Zachęcamy do wzięcia udziału całą parafię.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, Tak rodzinie. Ofiary składamy do skarbonki.

2. W minionym tygodniu, spośród nas odeszła do Domu Ojca śp.: Zofia Jaroszewska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu …

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search