Ogłoszenia duszpasterskie

XXV n. zw. 2019 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.09.2019 r.

 

 

„Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – Ewangelia jest wciąż aktualna. Każdego dnia trzeba nam w rachunku sumienia pytać o nasze relacje wobec bliźnich, szczególnie najsłabszych, krzywdzonych, biednych. Wciąż jesteśmy wezwani do pełnienia dzieł miłosierdzia w imię Jezusa, który jest w każdym człowieku, bo zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga.

  1. 1. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek, wspomnienie św. O. Pio, kapł.
  • we wtorek, po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo do św. Ojca Pio
  • w środę - Nowenna do MBNP i Msza św. o godz.: 18.00
  • w piątek, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
  • w sobotę, wspomnienie św. Wacława, męczennika oraz bł. Michała Sopoćko, kapł.

- O godz. 15.00 włączymy się w międzynarodową akcję modlitewną „KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO NA ULICACH MIAST ŚWIATA”. Koronkę będziemy odmawiać w trzech miejscach:                                                                    

*        przy skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego i Kr. Jadwigi                                     

*        przy pomniku „Solidarności” (przy moście 700-lecia)                                                                                 

*        przy skrzyżowaniu ul. Freislera i I Brygady    

w najbliższą niedzielę (29.09) na Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie różańców. Na tę Mszę zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami i wszystkich którzy chcieliby poświęcić swoje różańce.

Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa, będzie w najbliższą niedzielę; włączmy się w dzieło trzeźwości także poprzez osobistą modlitwę.

          

  

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

 

- W związku z ważnymi wydarzeniami w Nowym Sączu: SYNAJ dla Młodzieży (05.10.) i Marsz w obronie życie i rodziny (06.10.) przygotowujemy całodobową adorację i modlitwę różańcową w intencji Kościoła, obrony katolickiej wiary, Ojczyzny, rodziny i młodzieży dn. 04-05. października 2019 r.

Prosimy Liderów grup duszpasterskich z parafii, katechetów świeckich, NSKśw., LSO, KSM, Maltańczyków i chór IMMACULATA o przybycie na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę (po Nowennie) o godz. 19.00 do sali Wieczernika.

- Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy parafian do włączenia się w działalność POAK.

- Katolickie Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA” w Nowym Sączu zaprasza na spotkanie z Biblią z cyklu „Dzieje Jezusa Chrystusa” dn. 26.09.2019 r. o godz. 17.00 w Domu Gotyckim.

- Pielgrzymka do św. Rity we Włoszech i innych sanktuariów wyruszy w najbliższy piątek (27.09.2019 r.) o godz. 21.00 – Msza św., pakowanie i wyjazd. Polecamy się ufnej modlitwie i Pielgrzymi również będą pamiętać o Parafii.

- Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów będzie 05 października br. do Lipnicy Murowanej. Prosimy chętnych o zapisanie się.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury GN, Idziemy …

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search