Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII n. zw. 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ur. Narodzenia NMP

23 Niedziela zwykła - 08. 09. 2019 r.

 

 

   Dziś przeżywamy liturgiczną Uroczystość Narodzenia NMP. Narodzenie Maryi zwiastuje wciąż nową nadzieję dla świata, która dokonała się w narodzeniu Pana Jezusa i odkupieniu świata i każdego człowieka. Obyśmy dziś żyjący nie zmarnowali daru zbawienia i osobistego uświęcenia.

  1. W tym tygodniu:          
  • w środę – będziemy przeżywać dzień peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II w Parafialnych Oddziałach AK. Rozpoczniemy wprowadzeniem relikwii o godz. 18.00; później nowenna do MBNP, Msza św., różaniec i czas modlitwy oraz refleksji nad nauczaniem JP II. Zakończymy Apelem o godz. 21.00.

Można składać intencje dziękczynno-błagalne. Szczegółowy program w gablocie. Zapraszamy całą parafią do wzięcia udziału.

  • w czwartek nabożeństwo do św. Rity o godz. 18.00. Na nowennie będziemy gościć dra Józefa Partykę z Tarnowa. Po Mszy św. o godz. 19.30 poprowadzi spotkanie z Zespołem nt. „Wychowanie – wyzwania i zagrożenia”. Zapraszamy wszystkich rodziców a szczególnie rodziców dzieci komunijnych.
  • w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dokt. K-ła.

- Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.  

- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.                                            

- o godz.: 20.00 Nabożeństwo Fatimskie, z procesją wokół kościoła i modlitwą różańcową poprowadzoną przez Parafialny Zespół Synodalny.                                                  

Zapraszamy również DSM. Prosimy przynieść lampiony.

  • W sobotę, święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

We Włocławku będziemy przeżywać bardzo ważne nabożeństwo POLSKA POD KRZYŻEM. Łączymy się duchowo i w tym duchu odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele o godz. 17.15.

Chętni na wyjazd mogą się zgłosić pod wskazany nr telefonu organizatorów z Nowego Sącza.

W sobotę na godz. 8.15 zapraszamy do Domu Katechetycznego wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii.

Pragniemy też, aby w parafii powstała Schola parafialna. Zapraszamy chętnych, dziewczynki i chłopców na pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 9.00 do Domu Katechetycznego.

  • w przyszłą niedzielę, będziemy gościć przedstawiciela Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce, który zapozna nas z ideą świeckiego Zakonu dla mężczyzn.

- Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych o godz.: 15.00.  

- odpust w parafii MB Bolesnej w Nowym Sączu i Mogilnie

Ogłoszenie okolicznościowe:

 

  • Katechizacja przedmałżeńska rozpocznie się w naszej parafii w najbliższy wtorek (10.09); spotkania trzy razy w tygodniu przez cztery tygodnie. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej.
  • Na stadionie sportowym w Zawadzie za tydzień Festyn, organizowany przez Nowosądecką Grupę Modlitewną św. Ojca Pio. Informacja w gablocie.
  • „Kurs ALFA dla Małżeństw” rozpocznie się dn. 20 września w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu. Więcej informacji w gablocie.
  1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy. Ofiarę składamy do skarbonki.

Search

Ogłoszenia

01 sierpień 2020
25 lipiec 2020
19 lipiec 2020
10 lipiec 2020
04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

01 sierpień 2020
25 lipiec 2020
19 lipiec 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search