Ogłoszenia duszpasterskie

17 Niedziela zwykła - 28.07.2019 r.

 1. Dziś o godz. 14.00 dzień skupienia dla narzeczonych w domu duszpasterskim. Po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zachęcamy kierowców do złożenia tradycyjnej ofiary, a tym samym wsparcia akcji zakupu nowych pojazdów dla misjonarzy. W ramach wdzięczności każdy kierowca otrzyma piękną, sanktuaryjną pamiątkę do umieszczenia w swoim pojeździe.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Marty – patronki gospodyń.
 3. We środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św., na którą intencje możemy składać do ostatniej chwili.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia. Spowiedź przed I piątkiem: w środę dla dzieci młodszych od godz. 17.00; w czwartek dla dzieci starszych i młodzieży od godz. 17.00, w piątek od godz.16.00. Ze względu na czas wakacyjny i ograniczoną liczbę księży bardzo prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty we środę i czwartek.
 5. W I czwartekwspomnienie św. Alfonsa Liguoriego. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, w intencji powołań kapłańskich poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 6. W I piątekMsze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.30 i 18.00.
  W swoich modlitwach i ofiarach pamiętamy o misyjnym dziele Kościoła. Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00. Nie będzie Mszy o godz. 16.00.  Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
 7. W I sobotęnabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi: różaniec wynagradzający
  o godz. 7.00; Msza św. o godz. 7.30 i medytacja.
 8. W przyszłą niedzielębędzie składka inwestycyjna. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godzinie 7.30.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Pana Jezusa Przemienionego w Bazylice św. Małgorzaty. Szczegóły podane są na plakatach.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. - Uczestnicy tygodniowej pielgrzymki we wrześniu szlakiem sanktuariów Polski zachodnio-północnej, są proszeni o dokonanie wpłaty do końca lipca w wysokości 1200 zł. Numer konta podany jest na karcie uczestnictwa.
 2. - We czwartek rozpoczynamy miesiąc sierpień. Tradycyjnie zachęcamy, aby w tym miesiącu powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych. Niech to będzie nasz dar jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie. Osoby dotknięte tym problemem zachęcamy do złożenia w kancelarii parafialnej czasowej przysięgi abstynencji, a tym samym uzyskania dodatkowej łaski i siły do walki z nałogiem.
 1. - Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Szczegóły w kancelarii.
 2. - Zapraszamy do pogłębienia wiedzy i swojej wiary poprzez lekturę czasopism katolickich: „Gościa Niedzielnego” czy tygodnika „Idziemy”.
 3. - Wszystkim gościom i pielgrzymom życzymy dobrego wypoczynku w gronie najbliższych, a solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, wstawiennictwa swoich Patronów i św. Rity.
 4. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Andrzej Paszkiewicz, Kazimierz Klóska, Władysława Hodurska, Stanisław Szary. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search