Ogłoszenia duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła - 21.07.2019 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Msza św. dla osób chorych i niepełnosprawnych.

2. W poniedziałek święto św. Magdaleny.

3. We wtorek wspomnienie św. Brygidy – Patronki Europy.

4. We środę wspomnienie św. Kingi – patronki diecezji. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św., na którą intencje możemy składać do ostatnich chwili.

5. We czwartek święto św. Jakuba Apostoła, a także wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów mechanicznych, zwłaszcza nowych. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek wspomnienie Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny.

  • O godz.15.00 Godzina Miłosierdzia.
  • Po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W przyszłą niedzielę dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 14.00 w domu duszpasterskim.

  • Również w przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych, zwłaszcza nowych. Zachęcamy kierowców do złożenia tradycyjnej ofiary, a tym samym wsparcia akcji zakupu nowych pojazdów dla misjonarzy. W ramach wdzięczności każdy kierowca otrzyma piękną, sanktuaryjną pamiątkę do umieszczenia w swoim pojeździe. Dzięki zeszłorocznej akcji, aby mogła trwać regularna praca ewangelizacyjna, Polska zakupiła dla misjonarzy na całym świecie m.in. 40 samochodów terenowych, 2 ambulanse, 5 wózków inwalidzkich.


Ogłoszenia okolicznościowe:


- Wycieczko – pielgrzymka do Tylicza, Bardejowa, Lewoczy i Muszyny wyjedzie we środę z parkingu przy kościele o godz. 6.00. Zbiórka o 5.45. Prosimy zabrać dowód osobisty. Powrót w godzinach wieczornych.
- Jest jeszcze kilka ostatnich miejsc na wrześniową pielgrzymkę do Włoch mi.in do miejsc związanych ze św. Ritą. Osoby, które się wcześniej zgłosiły proszone są o potwierdzenie udziału zaliczką, a także o uzupełnienie swoich danych w zakrystii.
- Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Szczegóły w kancelarii.
- Zapraszamy do pogłębienia wiedzy i swojej wiary poprzez lekturę czasopism katolickich: „Gościa Niedzielnego” czy tygodnika „Idziemy”.
- Wszystkim gościom i pielgrzymom życzymy dobrego wypoczynku w gronie najbliższych, a solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, wstawiennictwa swoich Patronów i św. Rity.


W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. +Bogusława Dudczyk. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

Search

Ogłoszenia

02 listopad 2019
31 październik 2019
26 październik 2019
19 październik 2019
16 październik 2019

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

02 listopad 2019
31 październik 2019
26 październik 2019
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2019 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search