Ogłoszenia duszpasterskie

VII n. wielkanocna 2019 r.

 

Informacje duszpasterskie – VII n. wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 02.06.2019r.

 

„Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jeruzalem i w całej Judei, i w Samarii

i także w Nawym Sączu”.

 1. Dziś świętujemy tajemnicę Wniebowstąpienia P. Jezusa. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 18.40 i nowenna do Ducha Świętego.

W ciągu tygodnia Nabożeństwo Czerwcowe będzie po Mszy św. wieczornej z nowenną do Ducha Świętego.

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę dziś na cele parafialne. Dziękujemy także za ofiary w kopertach i na konto parafialne.

 1. We wtorek Godzinki do Świętego Michała Archanioła w intencji kapłanów, osób zakonnych i konsekrowanych o godz. 17.00.
 2. W środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek od godz. 17.00, w piątek po Mszy św. wieczornej połączona z nabożeństwem do NSPJ i nowenną do Ducha Świętego. W I czwartek adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.00 – poprowadzi Caritas.

                                                                

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca czerwca. Spowiedź przed I piątkiem: w środę dla dzieci młodszych od godz. 17.00; w czwartek dla dzieci starszych i młodzieży od godz. 17.00.

Przypominamy o praktykowaniu I piątków miesiąca przez dzieci komunijne.

Kandydaci do bierzmowania z kl. VII mają również obowiązek spowiedzi i Komunii Świętej pierwszopiątkowej.

Msze św. wotywne w I piątek o godz. 7.30, 16.00 (dla dzieci) i 18.00.

 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego jest też Misyjnym Dniem Chorych.
 1. Rozpoczynamy zapisy dla kandydatów na Ministrantów. Zapisów można dokonywać przez ten tydzień w zakrystii. Pierwsza zbiórka aspirantów odbędzie się w najbliższą sobotę o 8:15 w sali 23 Domu Katechetycznego. Serdecznie zapraszamy młodych chłopców po I Komunii Świętej do służby Bożej w naszej parafii. 
 1. Również zapraszamy dziewczynki, szczególnie z kl. III po Komunii Świętej do włączenia się w grupę Dziewczęcej Służby Maryjnej. Pierwsze spotkanie po Mszy św. w I piątek o godz. 16.00.
 1. Organizatorzy parafialnego festynu zwracają się z prośbą o pomoc parafian i przekazywanie upominków na loterię fantową w zakrystii, kancelarii i biurze Caritas.
 • Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: GN, Idziemy …
 • W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Macieja Świerczka, Małgorzatę Olszewską, Marię Paczkowską. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …

Search

Ogłoszenia

14 wrzesień 2019
07 wrzesień 2019
31 sierpień 2019
24 sierpień 2019
17 sierpień 2019

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2019 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search