Ogłoszenia duszpasterskie

IV n. wielkanocna 2019.

Informacje duszpasterskie – IV N. Wielkanocna

12.05.2019 r.

 

Nasz Pan jest Dobrym Pasterzem”. Słuchajmy Jego głosu, abyśmy pośród różnych nowinek tego świata i nie zatracili głosu Dobrego Pasterza, który prowadzi pewną drogą do nieba.

 1. Dzisiaj świętujemy „Niedzielę Dobrego Pasterza” – światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne; będziemy także przeżywać tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

Bóg zapłać za ofiary złożone na WSD w Tarnowie.

 1. Dziś w parafii wielka uroczystość – Dzień I Komunii Świętej o godz. 10.30 i 12.00. Módlmy się wspólnie za dzieci, aby z wielką pobożnością i gorliwością przyjęły Pana Jezusa do swojego serca.

W tym tygodniu będziemy przeżywać biały tydzień. Dzieci będą uczestniczyły w majówkach o godz. 17.30, a  potem w Mszy św., dlatego bardzo prosimy o pozostawienie po osiem ławek wolnych dla dzieci w nawie głównej po obu stronach. 

 1. W poniedziałek o godz. 20.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Prosimy przynieść świece.
 1. W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie tylko w środę i czwartek od godz. 17.00; zapraszamy.
 1. W czwartek liturgiczne św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Dzień imienin Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża; pamiętajmy w modlitwach o Jego osobie i posłudze duszpasterskiej.

Akcja Katolicka poprowadzi comiesięczną modlitwę różańcową o godz. 17.00 w intencji Ojczyzny, przy relikwiach św. Jana Pawła II - Patrona Akcji Katolickiej w Polsce.

 1. Trwamy w nowennie do św. Rity przed uroczystością odpustową i sanktuaryjną.

W najbliższą niedzielę główne uroczystości odpustowe o godz. 12.00 z udziałem Biskupa tarnowskiego, który ogłosi nasz kościół sanktuarium św. Rity.

Uroczystości odpustowe będziemy też przeżywać w sobotę wg planu podanego na plakatach oraz w Internecie. W sobotę Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10,30 i 18.00.

W sobotę na Mszy św. o godz. 10.30 będzie błogosławieństwo dzieci, serdecznie zapraszamy najmłodszych parafian z rodzicami, a także dzieci I Komunijne.

Msza św. dla Jubilatów w sobotę o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy małżonków przeżywających rocznice oraz rodziny.

Z racji dwudniowych uroczystości w sobotę i w niedzielę msza święta o 6.30 będzie przesunięta na godzinę 6.00.

W niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 13.30; będzie natomiast dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w intencjach zbiorowych; podobnie Msza św. o godz. 19.00.

Prosimy parafian, aby w tym dniu przybywać na Msze św. na piechotę, aby miejsca parkingowe pozostawić Pielgrzymom.

W związku ze spodziewaną znaczną grupą pielgrzymów informujemy, że w niedzielę będzie utrudniony ruch na al. Piłsudskiego po stronie kościoła, gdyż na jednym pasie jest przewidziany parking dla autokarów z pielgrzymami. Prosimy o ostrożność. 

Ogłoszenia okolicznościowe:

 • W sobotę 18 maja przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu Akcja Katolicka rozpoczyna peregrynację relikwii i obrazu św. Jana Pawła II po diecezji tarnowskiej. Mszy św. o godz.11 przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Jeż. Szczegóły w gablocie AK.
 • Akcja Katolicka organizuje wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 8 czerwca. Koszt 45 zł, zapisy w zakrystii. Szczegóły w gablocie AK.
 • Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej wystawionej pod chórem. Ofiary za gazety wkładamy do skarbony.
 • W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Teresę Grodzką i Andrzeja Wańczyka. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu …

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search