Ogłoszenia duszpasterskie

II n. wielkanocna 2019.

Informacje duszpasterskie – Święto Miłosierdzia Bożego 28.04.2019 r.

 

 1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus przekazał Św. S. Faustynie: „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia Mojego, było obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy ... Dusza, która przystąpi do spowiedzi i Komunii św. w tym dniu, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Z ufnością przyjmujmy Komunię św. i spełniajmy uczynki miłosierne, abyśmy dostąpili łask, o których mówił Jezus Miłosierny Św. Siostrze Faustynie. „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników”.

 2. Dziś po Mszach św. Caritas zbiera ofiary do puszek na cele Caritas (na prośbę Biskupa). Bóg zapłać również za hojne ofiary złożone na wyznaczone cele kościelne w czasie Świąt.

 1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00 i Msza św. Będziemy również ofiarować w intencji Caritas (POC i SKC) z racji dorocznego święta w podziękowaniu za ofiarowany czas i podejmowany trud.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

 1. W poniedziałek liturgiczne święto św. Katarzyny ze Sieny, dziw. i dokt. K-ła, patronki Europy.
 1. We wtorek liturgiczna uroczystość św. Wojciecha. Akcja Katolicka organizuje w Nowym Sączu procesję z relikwiami św. Wojciecha – Patrona Polski i Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Rozpocznie się Mszą św. w bazylice św. Małgorzaty o godz. 18, po której wyruszy procesja do kościoła św. Kazimierza. Szczegóły w gablocie AK. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.Ks. Wojciechowi składamy najlepsze życzenia; Mszę św. imieninową będziemy celebrować w piątek o godz. 10.30.

6.    W środę rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa w tygodniu będą w kościele o 17.30, a w niedziele o 18.30. Zapraszamy również na „Majówki” przy kapliczkach: w ogrodzie przy ul. Żulińskiego o godz.: 19.00 i przy ul. św. Rity o godz.: 19.30.

 1. W środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.

W środę również uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa rzemieślnika w Paszynie. Suma o godz. 11.00.

 1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek od godz. 17. i w piątek po Mszy św. wieczornej.
 1. W piątek Ur. NMP Królowej Polski. Msze św. będą w niedzielnym porządku. Z racji uroczystości nie ma postu.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca maja. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od godz. 16.30. Kandydaci do bierzmowania z kl. VII mają obowiązek spowiedzi i Komunii Świętej pierwszopiątkowej.
 • W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 7.00 różaniec, 7.30 Msza św. i medytacja. Zapraszamy.

W sobotę przypada też wspomnienie św. Floriana, patrona Strażaków.

 • Rocznica I Komunii Świętej będzie w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Przypominamy, aby dzieci i rodzice skorzystali ze spowiedzi św. i godnie uczcili I rocznicę KomuniiŚwietej.
 • Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna.

Z racji I niedzieli miesiąca będzie zmiana tajemnic różańcowych: dla starszych o godz. 7.30; dla dzieci po Mszy św. o godz. 12.00.

Składka na tacę będzie przeznaczona na cele parafialne.

Z okazji odpustu w. Rity zapraszamy małżonków jubilatów do wspolnego przeżycia jubileuszy małżeńskich. Chętni mogą się zgłosić do 10 maja br. Uroczystośc będzie 18 maja o godz. 18.00. Zapraszamy.

 • Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: GN, MGN, Idziemy, Któż jak Bóg …
 • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: Amelię Kwiatkowską, Claude Constant Martin, Karola Kotlarza, Zygmunta Misiaszka, Andrzeja Bulandę. Polećmy dusze zmarłych miłosierdziu Bożemu …

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search