Ogłoszenia duszpasterskie

Wielkanoc 2019.

WIELKA NIEDZIELA – 2019.

 

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to święto świąt, uroczystość uroczystości. Nie możemy być smutni i przygnębieni. Otwórzmy szeroko nasze serca, by Chrystus na nowo w nich zmartwychwstał i pobudził nas do nowego życia.

 
 

 1. Komunikat Przewodniczącego KEP – abpa Stanisława Gądeckiego.
 1. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 – Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych.
 1. Serdecznie witamy wszystkich Gości i Rodaków, którzy świętują w rodzinach i w naszej parafii. Życzymy radosnego świętowania z Chrystusem zmartwychwstałym i dobrego odpoczynku mimo chłodu, choć radość zmartwychwstania nie od pogody zależy.
 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i jutro po Mszy św. o godz. 10.30.
 1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny; Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to zarazem dzień modlitw za uczelnie KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i UJPII w Krakowie i Tarnowie.
 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i przeżycia Świąt Paschalnych. Szczere podziękowanie składam Księżom Wikariuszom za przygotowanie Służby Liturgicznej i nabożeństw (z Ceremoniarzami); Bóg zapłać również ks. Prałatowi Kazimierzowi za wszelką pomoc. Dziękuję p. Organiście i Kościelnemu.

Szczególne podziękowanie kieruję do przygotowujących Ciemnicę i Grób Pański – Bóg zapłać s. Grażynie i grupie dekorujących.

Szczere słowa uznania należą się Lektorom i ministrantom oraz Harcerzom za wytrwałą adorację przy Grobie Pańskim.

Bóg zapłać za przygotowanie procesji rezurekcyjnej.

Dziękujemy Chórowi, Panom śpiewającym Pasję (tak rodzinnie), wszystkim grupom prowadzącym adorację w Ciemnicy i przy Grobie Bożym.

 1. W imieniu POC składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich parafian, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania pomocy dla potrzebujących podopiecznych naszej Caritas a także naszym sponsorom –firmom: Huzar i Prospona Nowy Sącz; sklepom: Lewiatan ul. Traugutta; Intermarche ul. Nawojowska; PSS Społem ul. Królowej Jadwigi; Carrefour ul. A. Krajowej. Za zgodę na zbiórkę żywności oraz młodzieży uczestniczącej w tych akcjach: Tj. Szkolny Klub Wolontariatu przy SP nr 7; SKC ze SP nr 21; PG nr 5 i Liceum Sportowe. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy Was pokojem i błogosławi na każdy czas.
 1. Msza św. dla osób niewidomych i słabo widzących oraz wielkanocne spotkanie odbędzie się dn. 27 kwietnia (sobota) o godz. 14.00 w kościele na Starym Cmentarzu.
 1. Dziękujemy za wszystkie nadesłane i przekazane życzenia świąteczne, oraz z okazji Wielkiego Czwartku – Dnia Kapłańskiego; szczerze je odwzajemniamy i zapewniamy o modlitwie przy pustym Grobie Jezusa. Życzenia świąteczne przekazuje nam ks. bp Mirosław Gucwa – RCA; przewodniczył u nas sumie odpustowej w grudniu.
 1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: Anastazję Nowak. Polećmy Jej duszę miłosierdziu Bożemu …
 1. Przeżywając rok liturgiczny pod hasłem „W mocy Ducha Bożego” otwórzmy się na pełnię Jego mocy i miłości, byśmy z większą determinacją potrafili na co dzień służyć prawdzie, miłości i czynili pokój wśród braci i sióstr.

W tym duchu przyjmijmy błogosławieństwo Chrystusa Zmartwychwstałego…

Search

Ogłoszenia

01 sierpień 2020
25 lipiec 2020
19 lipiec 2020
10 lipiec 2020
04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

01 sierpień 2020
25 lipiec 2020
19 lipiec 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search