Ogłoszenia duszpasterskie

Wielkanoc 2019.

WIELKA NIEDZIELA – 2019.

 

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to święto świąt, uroczystość uroczystości. Nie możemy być smutni i przygnębieni. Otwórzmy szeroko nasze serca, by Chrystus na nowo w nich zmartwychwstał i pobudził nas do nowego życia.

 
 

 1. Komunikat Przewodniczącego KEP – abpa Stanisława Gądeckiego.
 1. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 – Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych.
 1. Serdecznie witamy wszystkich Gości i Rodaków, którzy świętują w rodzinach i w naszej parafii. Życzymy radosnego świętowania z Chrystusem zmartwychwstałym i dobrego odpoczynku mimo chłodu, choć radość zmartwychwstania nie od pogody zależy.
 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i jutro po Mszy św. o godz. 10.30.
 1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny; Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to zarazem dzień modlitw za uczelnie KUL i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i UJPII w Krakowie i Tarnowie.
 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i przeżycia Świąt Paschalnych. Szczere podziękowanie składam Księżom Wikariuszom za przygotowanie Służby Liturgicznej i nabożeństw (z Ceremoniarzami); Bóg zapłać również ks. Prałatowi Kazimierzowi za wszelką pomoc. Dziękuję p. Organiście i Kościelnemu.

Szczególne podziękowanie kieruję do przygotowujących Ciemnicę i Grób Pański – Bóg zapłać s. Grażynie i grupie dekorujących.

Szczere słowa uznania należą się Lektorom i ministrantom oraz Harcerzom za wytrwałą adorację przy Grobie Pańskim.

Bóg zapłać za przygotowanie procesji rezurekcyjnej.

Dziękujemy Chórowi, Panom śpiewającym Pasję (tak rodzinnie), wszystkim grupom prowadzącym adorację w Ciemnicy i przy Grobie Bożym.

 1. W imieniu POC składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich parafian, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania pomocy dla potrzebujących podopiecznych naszej Caritas a także naszym sponsorom –firmom: Huzar i Prospona Nowy Sącz; sklepom: Lewiatan ul. Traugutta; Intermarche ul. Nawojowska; PSS Społem ul. Królowej Jadwigi; Carrefour ul. A. Krajowej. Za zgodę na zbiórkę żywności oraz młodzieży uczestniczącej w tych akcjach: Tj. Szkolny Klub Wolontariatu przy SP nr 7; SKC ze SP nr 21; PG nr 5 i Liceum Sportowe. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy Was pokojem i błogosławi na każdy czas.
 1. Msza św. dla osób niewidomych i słabo widzących oraz wielkanocne spotkanie odbędzie się dn. 27 kwietnia (sobota) o godz. 14.00 w kościele na Starym Cmentarzu.
 1. Dziękujemy za wszystkie nadesłane i przekazane życzenia świąteczne, oraz z okazji Wielkiego Czwartku – Dnia Kapłańskiego; szczerze je odwzajemniamy i zapewniamy o modlitwie przy pustym Grobie Jezusa. Życzenia świąteczne przekazuje nam ks. bp Mirosław Gucwa – RCA; przewodniczył u nas sumie odpustowej w grudniu.
 1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: Anastazję Nowak. Polećmy Jej duszę miłosierdziu Bożemu …
 1. Przeżywając rok liturgiczny pod hasłem „W mocy Ducha Bożego” otwórzmy się na pełnię Jego mocy i miłości, byśmy z większą determinacją potrafili na co dzień służyć prawdzie, miłości i czynili pokój wśród braci i sióstr.

W tym duchu przyjmijmy błogosławieństwo Chrystusa Zmartwychwstałego…

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search