Ogłoszenia duszpasterskie

III n. W. Postu 2019.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019 r.

 

 

 

Bóg objawił się Mojżeszowi „Jestem, który Jestem”. Dlatego mówimy i wierzymy, że Bóg był, jest i będzie. Bóg jest również pośród nas. Przemawia w słowach Pisma świętego i daje siebie w sakramentach. Przyjmujmy Go zawsze z wiarą i miłością, byśmy nie stawali się uschłą figą.

 

1.W liturgii tego tygodnia:

- Dziś Dzień Misjonarzy Męczenników. Gorzkie Żale o godz. 16.00 i Msza św. Serdecznie zapraszamy.

- w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Mszy Świętej nastąpi obrzęd przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Prosimy, aby wszyscy którzy chcą włączyć się w to dzieło przynieśli ze sobą wypełnione deklaracje oraz świece. Formularze oraz materiały dotyczące adopcji można jeszcze dzisiaj zabrać ze stolika.

 

- w środę katecheza dla rodziców i dzieci z klas 3 ze Szkoły Podstawowej nr 21 będzie o godzinie 17.00 w domu katechetycznym.

Msza święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z SP 20 i SP 21 będzie we środę o godzinie 18.00.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.: 18.00.

- w czwartek rozpoczniemy Triduum dla młodzieży, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania; obecność obowiązkowa. Bierzmowanie w naszym kościele 02 kwietnia o godz. 15.30 i 18.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii (zakładka: bierzmowanie).

Zapraszamy również rodziców do wspólnej modlitwy i duchowego przygotowania całej rodziny przed przyjęciem kolejnego sakramentu.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

- w piątek Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.                                                              

Droga Krzyżowa o godz.: 8.00 i 17.15.

 

- w sobotę zapraszamy na spotkanie Dziewczęcą Służbę Maryjną o godz. 9.00 do sali nr 26 w domu katechetycznym. Zapraszamy również dziewczynki od kl. IV SP, które chciałyby zaangażować się w grupie DSM-u.

  1. 2. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN (czy możliwa spowiedź przez Internet lub telefon), Idziemy, MGN (kwietniowy z naklejkami do kalendarza wielkopostnego).

 

Ogłoszenia okolicznościowe:

 

- Caritas parafialna od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzać palemki, baranki i paschaliki; ofiara od 5 zł.

W każdy Piątek od 15.30 w siedzibie caritasu pomagamy w rozliczeniu podatkowym Pit za 2018r. Zapraszamy parafian. 

- Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej na Chruślicach w niedzielę 31 marca br. o godz. 16.30.

- Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Sądeckie Hospicjum” w przyszłą niedzielę przeprowadzi zbiórkę za zgodą Biskupa Tarnowskiego na rzecz rozbudowy hospicjum.

 

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

24 sierpień 2019
17 sierpień 2019
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2019 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search