Ogłoszenia duszpasterskie

I n. W. Postu 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2019 r.

 

                                

Przeżywamy czas świętych Misji parafialnych. Idziemy za Jezusem na pustynię, aby usłyszeć Jego głos, aby doświadczyć jego mocy i aby, gdy przyjdzie pokusa mieć siłę do jej zwyciężenia. „Oto teraz czas upragniony, oto teraz czas zbawienia” (2 Kor 6,2) i „Przybliżyło się do was królestwo Boże” (Łk 10,9) a „Kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony” (Rz 10,13).

 

 

  1. Przeżywamy wielki czas Misji parafialnych. Korzystajmy chętnie z daru słowa Bożego i czasu miłosierdzia. Program podaje ks. Misjonarz.

Bardzo dziękujemy ks. Misjonarzowi za podjęty trud prowadzenia Misji parafialnych, doceniamy zaangażowanie i życzymy dalszych sił w służbie Królestwu Bożemu i NMP.

Zakończenie Misji świętych we wtorek z darem odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Składka na tacę we wtorek będzie okazaniem wdzięczności ks. Misjonarzowi oraz na potrzeby zorganizowania Misji parafialnych.

  1. Gorzkie Żale o godz.: 16.00 i po nich Msza św. Za pobożny udział w tym nabożeństwie, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (potrzebny: stan łaski uświęcającej, wyznanie wiary, Ojcze nasz, modlitwa w intencjach Ojca św. i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

 

  1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.: 18.00. Będziemy się modlić za papieża Franciszka w 6 r. wyboru na Stolicę Piotrową.

Jak było już zapowiadane chcemy w naszej parafii wprowadzić adorację Najświętszego Sakramentu. Na razie będzie to w środę i czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek po Mszy św. wieczornej przez godzinę. Będzie to adoracja w ciszy z wyjątkiem na różaniec w środę czy inne stałe nabożeństwo. Teksty do medytacji będą sukcesywnie podawane i będą związane z następującą niedzielą.

      4. W czwartek nowenna do św. Rity i Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy

     5. W piątek:

- Droga Krzyżowa o godz.: 8.00, i 17.15.                                

- Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.      

 6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbierane będą ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. O tę zbiórkę prosimy osoby z Parafialnego Oddziału Caritas.

 Msza św. dla chorych o godz. 14.30.

Ogłoszenia okolicznościowe:

  1. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w adorację wynagradzającą za grzechy przedpościa.
  1. Ks. prałat Kazimierz składa serdeczne podziękowanie za życzenia imieninowe, modlitwy, zamówione Msze św. i wszelką życzliwość.
  1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych przy wyjściu z kościoła: GN, Idziemy. Jest również prasa misyjna: Misje Dzisiaj oraz Świat Misyjny.
  1. Można jeszcze nabyć krzyże misyjne. Naklejki okolicznościowe będą do zabrania we wtorek.
  1. Kurs Przedmałżeński w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, rozpocznie się w poniedziałek, 11 marca o godz.: 18.00 w Sali Przemienienia.
  1. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia ogłasza nabór na rok szkolny 2019/20.
  1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: + Teresa Stojek, Maria Bodziony, Anna Lupa, Janina Smajdor. Dusze zmarłych, polećmy Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie….

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search