Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela zwykła - 17.02.2019 r.

Życie ewangeliczne jest wymagające, ale daje prawdziwą radość i szczęście, bo Bóg ma moc i jest Miłością. Trzeba być jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, aby zawsze wydawać owoce i nie być jak krzew na pustyni, który szybko usycha. Trzeba się raz po raz zapierać, aby zasłużyć też na miano błogosławionych z dziejszej Ewangelii.

 1. W liturgii tego tygodnia:
 • Dziękujemy ks. Prałatowi Andrzejowi za podjęty trud wygłoszenia kazania przygotowującego do Misji parafialnych, które z Bożą pomocą rozpoczniemy 06 marca br. w Środę Popielcową.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie WSD w Tarnowie.
 • W poniedziałek, Msza św. za „Rodziny Szensztackie” będzie o godz. 18.00. 15 minut przed Mszą św. modlitwa do Matki Bożej. Zapraszamy.
 • Wtorek: O godz.17.00 Godzinki do Świętego Michała Archanioła w intencji  kapłanów, osób zakonnych i konsekrowanych.                                                                             
 • Środa, Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. 6 spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy. Zapraszamy.
 • W czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. III Gimnazjum z rodzicami. O godz. 17.30 spotkanie w budynku katechetycznym. O godz. 18.00 Msza św. Obecność obowiązkowa.
  • Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 • W piątek liturgiczne św. Katedry św. Piotra Apostoła.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.: 15.00.
 • W sobotę wspomnienie św. Polikarpa bpa i męcz.
 • W tym tygodniu będą spotkania synodalne:
  • I PZS w poniedziałek o godz. 18.30 (po Mszy św. wieczornej)
  • II PZS w piątek o godz. 18.30 (po Mszy św. wieczornej). Serdecznie zapraszamy. Każdy może przyjść na spotkanie synodalne. Spotkania w sali domu katechetycznego.
 • W tym tygodniu będą przekazane do każdej rodziny i mieszkania zaproszenia na Misje parafialne. Prosimy chętnych o pomoc w roznoszeniu zaproszeń (do skrzynek pocztowych).

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Wzorem lat ubiegłych parafialny Caritas informuje, iż od dnia 01.03.2019 r. w siedzibie Caritas w Budynku katechetycznym w godzinach od 15:30 - 18:00 w ramach dyżurów będziemy udzielać naszym parafianom pomocy, przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT  za 2018 r. Serdecznie zapraszamy. 
 1. W związku z małym zainteresowaniem odzieżą podopiecznych naszej Caritas. informujemy iż zamykamy akcję zbierania odzieży i odzieży tej nie będziemy już przyjmować! 
 1. Klub Seniora zaprasza na projekcje filmu o św. Charbelu w sobotę 23 lutego na godz. 10.00 do Sali Wieczernika.
 1. Siostry Niepokalanki zwróciły się z prośbą o wsparcie rozbudowy pracowni szkolnej. W przyszłą niedzielę będziemy mogli to uczynić składając ofiarę do puszek.
 1. Gratulacje dla naszych lektorów, którzy zdobyli 1 miejsce w dekanalnych rozgrywkach piłki nożnej halowej. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu składów, Jakubowi Damasiewiczowi, Przemysławowi Wojnarowskiemu, Dominikowi Głąb, Dawidowi Faronowi. Życzymy dalszych sukcesów na dalszym etapie rozgrywek.                                                                                                                   
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich, dostępnych u ministrantów oraz na stoliku pod chórem. Ofiarę składamy do skarbonki.
 1. W ostatnim czasie przeszli do Domu Ojca ś. p.: S. Aniela Moszczyńska (Niepokalanka), + Marian Waligóra, + Maria Fornagiel, + Bożena Cieślicka. Polećmy ich dusze Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search