Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela zwykła - 27.01.2019 r.

Każdego dnia doświadczamy radości życia z innymi ludźmi. W sposób szczególny bliscy są nam ci, którzy tworzą rodzinę. Cieszymy się ich sukcesami oraz każdym dobrem. Cierpimy, gdy spotyka ich jakieś nieszczęście. Dzisiaj przy okazji kolejnej niedzieli synodalnej jesteśmy zaproszeni do modlitwy za rodziny i małżeństwa żyjące w związkach niesakramentalnych. Oni także należą do mistycznego Ciała Chrystusa, jakim jest Kościół. Potrzebują naszego wsparcia i naszej troski, aby nawet przy  trudnych decyzjach życiowych nie stracili świadomości, że dalej należą do Kościoła, których pragnie im pomóc odnaleźć właściwą drogę do Chrystusa.

 1. W tym tygodniu:
 • Dzisiaj, w ostatnią niedzielę stycznia, przypada Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy modlitwą tych, których dotknęła ta straszna choroba, i tych, którzy spieszą im z pomocą.
 • W poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
 • We wtorek, święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
 • O godzinie 17.00 w domu duszpasterskim odbędzie się katecheza dla rodziców i dzieci przed I Komunią świętą ze szkoły nr 21.
 • Na wieczornej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 • Po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo do św. O. Pio.
 • W środę, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.
  o 18.00. W tym tygodniu nie będzie Szkoły Modlitwy.
 • W czwartek, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

Spotkanie POC po Mszy św. wieczornej.

 • W piątek przypada 8. rocznica śmierci ks. Prałata Zenona Rogoziewicza. Mszę św. za jego duszę odprawimy wieczorem o 18.00.
 • W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze wotywne
  o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 7.30, 16.00 i 18.00
 • Na Mszę św. wieczorną zapraszamy przygotowujących się do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej. Prosimy również rodziców o przybycie.
 • Wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.: 15.00.
 • Spowiedź przed pierwszym piątkiem: w środę i czwartek
  od godz.: 17.00, a w piątek od godz.: 15.30.
 • Wszyscy kandydaci do bierzmowania mają obowiązek spowiedzi i Komunii Świętej w I piątek miesiąca. Niech rodzice również dadzą przykład żywej wiary.
 • W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek Mszy św. z poświęceniem gromnic, jak w święta z obowiązkiem pracy
  o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.00.

Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego składka przeznaczona będzie na zakony klauzurowe.

 • W niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych po Mszy św. o godz.: 7.30 i dla dzieci po godz.: 12.00.
 • Składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

Zakończyliśmy w parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Pragniemy serdecznie podziękować za życzliwe przyjmowanie kapłanów po kolędzie. W intencji wszystkich rodzin i osób, które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską, każdy ksiądz odprawi Mszę św. w ciągu miesiąca.

Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary przy okazji kolędy, które stanowią wynagrodzenie za pracę duszpasterską księży w parafii.

Równocześnie pragniemy poinformować, że część tych ofiar kapłani przekazują na utrzymanie Seminarium Duchownego, jak również na wsparcie dla księży emerytów i księży chorych w diecezji.

Ogłoszenia okolicznościowe:

Dziś w naszej parafii gościmy zespół ZBRUCZ z Tarnopola (UK). Dziękujemy za piękny śpiew i świadectwo krzewienia kultury chrześcijańskiej i katolickiej. Zachęcamy do wsparcia Zespołu poprzez nabycie okolicznościowych pamiątek i płyt. Zespół przeznacza też ofiary na wsparcie dzieci dotkniętych wojną w Donbasie i na fundację figury Matki Bożej w Tarnopolu.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich, dostępnych przy wyjściu z kościoła, w kiosku przy kościele i na placu kościelnym.

W kiosku przy kościele istnieje również możliwość zakupienia gromnic.

 1.  W minionym tygodniu, spośród nas, odeszli do Domu Ojca śp.: + Jerzy Kociołek, + Stanisław Krawczyk, +Zofia Baran, + Stanisław Fyda.

Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie….

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2019 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search