Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Narodzenia Panskiego - 25.12.2018 r.

  1. Dziś nabożeństwa jak w każdą niedzielę.
  1. Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej i dekoracji: ks. Józefowi, p. artystce Bożenie Olszewskiej, lektorom, młodzieży.
  1. Parafialny Oddział Caritas składa serdeczne podziękowanie za całoroczne wsparcie dla potrzebujących z naszej parafii.

Dziękujemy firmie "Huzar" i " Prospona" z Nowego Sącza, za przekazywane produkty żywnościowe.

Dziękujemy Właścicielom Sklepów, w których wraz z Młodzieżą mogliśmy prowadzić kwestę: Panu Józefowi Pyzik, - Sklep Lewiatan; Intermarche Nowy Sącz; Hali Handlowej Gorzków; Carrefour Market z ul. Armii Krajowej; PSS Społem nr 96 z ul. Królowej Jadwigi.

Dziękujemy Dyrektorom, Profesorom i Wolontariuszom ze szkół:
Szkoły Podstawowej nr 21, Zespołu Szkół Specjalnych nr 5,  Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 5, Liceum Sportowego nr IV w Nowym Sączu.

Dziękujemy Wszystkim Parafianom dobrego serca, którzy tak hojnie składali dary do kosza świątecznego, jak również i tym, którzy składali ofiary do skarbony.
Dziękujemy Dzieciom za złożone słodycze w ramach akcji " Drzewko Dobroci"
Dziękujemy również wszystkim Wolontariuszom naszego oddziału Caritas za wiele godzin charytatywnej pracy, każdą pomoc w potrzebie udzieloną drugiemu człowiekowi. Niech Bóg, który widzi w ukryciu wszystkim hojnie wynagrodzi.   

  1. W czwartek planujemy rozpocząć kolędę w parafii.

Kolęda nie jest zwykłą wizytą w parafii, jest bowiem darem błogosławieństwa dla rodziny i domostwa. Bardzo prosimy, aby na czas kolędy gromadzili się wszyscy domownicy, aby wspólnie się pomodlić i przyjąć dar błogosławieństwa.

Uczniów prosimy o przygotowanie zeszytów z religii (także ze szkół średnich).

Prosimy o przygotowanie wody święconej (będzie wystawiona w kościele), kropidła, krzyżyk do ucałowania, świecę, Pismo św. i w miarę możliwości Katechizm Kościoła Katolickiego.

Na kolędzie chcemy rozmawiać na tematy związane z V Synodem Diecezji Tarnowskiej, w tym roku głównie o rodzinie.

  1. Bardzo dziękujemy za nadesłane i przekazane życzenia Bożonarodzeniowe. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i towarzyszenie duchowe. Również zapewniamy o modlitwie za całą parafię i miasto przy Betlejemskim Żłóbku i życzymy, aby Nowonarodzony Jezus napełnił każdego darami: miłości, szczęścia, pokoju, radości i zdrowia.
  1. Pragniemy i my przekazać życzenia świąteczne; życzymy z całego serca, aby obecne Święta były szczególnym zgłębianiem prawdy, że Jezus Nowonarodzony wciąż przenika nas blaskiem miłości i napełnia Duchem Świętym. Wielu łask od Jezusa, który stał się człowiekiem, abyśmy mogli naszą codzienność i człowieczeństwo uświęcać w drodze do nieba.

Dziś i jutro można po południu nawiedzić kościół i Szopkę Bożonarodzeniową. Zapraszamy szczególnie z dziećmi.

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2019 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search