Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Adwentu - 23.12.2018 r.

Ewangelia przywołuje dzisiaj nawiedzenie św.  Elżbiety przez Maryję. Każdy z nas pragnie nawiedzenia Jezusa i Maryi. Przygotujmy nasze serca, abyśmy mogli rzeczywiście doświadczyć nawiedzenia i narodzenia Pana  Jezusa w naszych sercach.

  1. Dziś Msze św. w zwyczajnym porządku niedzielnym. O godz. 12.00 Harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju, które będziemy mogli zabrać do naszych domów.
  1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Roraty o godz. 6.00; serdecznie zapraszamy. Tradycyjnie w duchu umartwienia i pokuty wstrzymajmy się w tym dniu od pokarmów mięsnych. Apelujemy i zachęcamy do godnego i prawdziwie chrześcijańskiego przeżywania Wigilii. Zachowajmy z największym szacunkiem święte i odwieczne zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem Wieczerzy Wigilijnej należy: pomodlić się wspólnie, przeczytać fragment Pisma św. o narodzeniu P. Jezusa, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Zadbajmy, aby ten wieczór przeżyć we wzajemnym przebaczeniu i pojednaniu w rodzinach i sąsiedztwach. Niech to będzie szczery dar dla Jezusa, który tylko wówczas będzie się mógł prawdziwie narodzić w naszych sercach. Może w sąsiedztwie jest ktoś samotny i czekający na zaproszenie do wieczerzy wigilijnej; pomyślmy o tym. Niech nie zabraknie po wieczerzy śpiewu kolęd; nie wyręczajmy się magnetofonem.

Pamiętajmy, że stół wigilijny to stół bezalkoholowy.

Zespół SancTuus serdecznie zaprasza na tradycyjne wspólne kolędowanie przed pasterką o godzinie 23:00.

  1. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Ten dzień rozpoczynamy uroczystą Pasterką o godz. 24.00 w nocy. Zachęcamy do licznego udziału w tej wymownej liturgii. Msze św. w ciągu dnia jak w każdą niedzielę.

Składka na tacę na pasterce jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

  1. W środę II dzień Świąt – św. Szczepana. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. O godz. 13.30 chrzest dzieci. Składka na tacę będzie przeznaczona na UP JP II w Krakowie i Tarnowie.
  1. W czwartek liturgiczne święto św. Jana, Ap. i Ewangelisty.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

  1. W piątek liturgiczne święto Świętych Młodzianków, męczenników.

O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  1. Najbliższa niedziela jest Świętem Najświętszej Rodziny. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy modlić się za małżonków przeżywających w tym roku jubileusze małżeńskie (szczególnie 10, 25, 50 i więcej lat). Zapraszamy wszystkich jubilatów na wspólną modlitwę i odnowienie ślubów małżeńskich.

Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie posłanie kolędników misyjnych.

  1. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom za roznoszenie opłatków. Niech Bóg wynagrodzi poniesiony trud a parafianom za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła.
  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej na Święta. Został wydany nowy nr parafialnej gazetki „Głos Niepokalanej”. Zachęcamy do nabycia u ministrantów lub ze stolika pod chórem; ofiara 5 zł. Jest także świąteczny GN z propozycją modlitwy na wieczerzę wigilijną(podwójny nr w cenie 8 zł); zachęcamy do nabycia tygodnika Idziemy oraz czasopisma Miłujcie się.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Antoni Rola, Maria Sopata, Ryszard Nowakowski i Maria Kociołek. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2019 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search