Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Adwentu - 09.12.2018 r.

Dzisiaj w drugą niedzielę Adwentu, trwając w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela, chcemy słuchać głosu św. Jana Chrzciciela o konieczności nawrócenia i przygotowania Panu drogi do naszych serc i wspólnot. Dzisiejsza niedziela to także 19. Już Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Zadbajmy o to, aby naszą modlitwą, ofiarowaną Komunią św. oraz ofiarą materialną wyrazić solidarność z tamtejszymi siostrami i braćmi w wierze.

 1.W tym tygodniu:

 • Dzisiaj, w drugą niedzielę Adwentu, przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek jako materialne wsparcie. Niech Bóg wynagrodzi składającym ofiary.
 • Zachęcamy do udziału w Roratach, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli. Codziennie o godz. 6.00 i 18.00 (dla dzieci).
 • We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 • W środę - O godz.: 18.00, nowenna do Matki Bożej N. Pomocy i Msza św.
 • W czwartek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  • Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Msza św. w intencji Ojczyzny, z okazji  37. Rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, z udziałem Gości i Pocztów sztandarowych, będzie o godz.: 16.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Nowenna do św. Rity o godz.: 18.00 i Msza św.
 • W piątek, wspomnienie św. Jana od Krzyża
  • „Godzina Miłosierdzia” i Koronka o godz.: 15.00.                                      
  • Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się o godz.: 18.00.
 • W niedzielę rozpocznie się nowenna do Dzieciątka
 1. 2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Odpustowej a w szczególności: Ks. Biskupowi, Kapłanom, Chórowi parafialnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście , Panom Kościelnym, Siostrze Grażynie, Paniom sprzątającym świątynię i Paniom posługującym w kuchni.

Dziękujemy za udział i przeprowadzenie „Godziny Łaski”.

Ogłoszenia okolicznościowe:

* W tym tygodniu zapraszamy na spotkania synodalne. I Parafialny Zespół Synodalny w poniedziałek o godz. 18.40 (po roratach); II PZS w piątek o godz. 18.40 do Sali w domu katechetycznym.

* Za tydzień uczniowie Liceum Sportowego i Gimnazjum Nr 5 wraz z nauczycielami, organizują kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód przeznaczony jest na utrzymanie adoptowanej dziewczynki w Boliwii oraz na pomoc uczniom szkoły znajdującym się w trudnych warunkach domowych.

* Dziękujemy osobom, które przynoszą opłatki do rodzin w parafii. Prosimy, aby tę akcję zakończyć w tym tygodniu. Bóg zapłać za składane ofiary na ogrzewanie kościoła.

* Od tygodnia trwa adwentowa akcja charytatywna dla dzieci, pod hasłem „Adwentowe Drzewko Miłości”. Caritas parafialna, rozprowadza też świece wigilijne przed kościołem. Od 11 grudnia będzie wystawiony kosz na żywność długotrwałą w kościele. Bóg zapłać za życzliwe wspieranie akcji.

* Spotkanie antysmogowe oraz w sprawie wymiany pieców będzie w naszej parafii 12 grudnia o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.

* Adwentowe spotkanie dla młodzieży będzie w najbliższy piątek w parafii św. Kazimierza. Więcej informacji na plakacie. Zachęcamy młodzież do udziału i angażowania się w różnych grupach.

* W najbliższą sobotę o godz. 19.00 w naszej parafii będzie spektakl „Tajemnica Eucharystii” na podstawie wizji boliwijskiej mistyczki i stygmatyczki Cataliny Rivas. Przedstawi go „Grupa +25” z Brzeska. Zapraszamy do obejrzenia i przeżycia, aby bardziej docenić wartość Mszy świętej.

*Dzień skupienia dla Samorządowców i pracowników administracji samorządowej będzie w najbliższą sobotę w parafii św. Małgorzaty. Zachęcamy do udziału.

* Dzieci biorące udział w kolędzie misyjnej oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne do Wieczernika w niedzielę 16 XII po Mszy św. o godz.12.00

* Rada Rodziców przy SP 21,  serdecznie zaprasza na II Turniej Sportowy, który  odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 9.00 w hali sportowej w SP 21.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, MGN u ministrantów lub na stoliku pod chórem.
 1. 4. Z naszej Wspólnoty parafialnej , w minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Maria Niepsuj, Bożena Bereżyńska, Roman Świerad, Jadwiga Włodek.

Ich dusze nieśmiertelne polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search