Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Adwentu - 02.12.2018 r.

Rozpoczął się Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wykorzystajmy go dobrze dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest  najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

1.W liturgii tego tygodnia:

 • Dzisiaj, rozpoczyna się  nowy Rok Liturgiczny. Wzorem adwentowego oczekiwania  dla nas jest Maryja. Ku Jej czci odprawiana będzie Msza św. roratnia     o godz.: 6.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci z lampionami. Dla nich przygotowane są konkursy i niespodzianki. Przed wieczornymi „Roratami”, dzieci zgromadzą się w kaplicy fatimskiej o godz.: 17.50.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele parafialne oraz przekazywane na konto parafii.
  • Podczas Adwentu, nie będzie Mszy św. o godz.: 6.30.
  • Od Nowenny w środę, czwartek i piątek, przeżywać będziemy duchowe przygotowanie do Odpustu parafialnego. Msze św., z kazaniami o godz. 6.00, 7.30 i 18.00 poprowadzi ks. dr Stanisław Śliwa, kapelan Sióstr Klarysek ze Starego Sącza.
 • W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 • We wtorek, o godz.: 17.00, Godzinki do Świętego Michała Archanioła.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca grudnia; okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania oraz na odpust – w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od 15.30.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w I czwartek o godz.:17.00, będzie poprowadzona przez Grupę „Caritasu”; modlimy się o powołania do służby Bogu i ludziom w życiu kapłańskim i zakonnym.
  • Po wieczornej Mszy św. spotkanie Caritasu.
 • W I piątek Msze św. o NSPJ o godz. 7.30 i 16.00 (dla dzieci).
  • W piątek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 • W sobotę, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; patronalne święto naszej parafii.
  • Porządek Mszy św. będzie następujący; o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (suma odpustowa) i 18.00.
  • Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII a na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII oraz dzieci komunijne z rodzicami na obrzęd poświęcenia i nałożenia medalików.
  • O godz. 12. do 13. Godzina Łaski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ogłoszenia okolicznościowe:

- Serdeczną wdzięczność kierujemy do tych osób, które przynoszą opłatki do rodzin naszej parafii. Prosimy jeszcze do podjęcia posługi roznoszenia opłatków, aby do wszystkich rodzin mogły trafić opłatki; b. proszę o pomoc Radę Duszpasterską. Zależy nam, aby w ciągu dwóch tygodni zamknąć akcję roznoszenia opłatków i uniknąć niebezpieczeństwa podszywania się fałszywych ‘wolontariuszy’. Do opłatków dołączone są kalendarze ścienne, oraz koperta na całoroczne wydatki parafii. Opłatki pobłogosławione, są też do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

- Caritas parafialna, rozprowadza świece wigilijne; ofiara od 5 zł jest przeznaczona na WDPD.

- Od poniedziałku rozpoczyna się adwentowa akcja charytatywna dla dzieci, organizowana przez parafialny oddział Caritas, pod hasłem „Adwentowe Drzewko Miłości”. Dzieci będą mogły zabierać z drzewka upatrzone przez siebie ozdoby wykonane przez Niepełnosprawne dzieci a w zamian, składać do kosza słodycze, na świąteczne prezenty dla rówieśników z mniej zamożnych rodzin. 

- w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień modlitw za Katolików na Wschodzie. Ofiary do puszek będą zbierane na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie

2. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, MGN. Można nabyć u ministrantów lub na stoliku pod chórem składając ofiarę do skarbonki.

3. Z naszej Wspólnoty parafialnej , w minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Antoni Katra, Maria Trzeszczoń Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu

Search

Ogłoszenia

14 kwiecień 2019
14 kwiecień 2019
06 kwiecień 2019
30 marzec 2019

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

14 kwiecień 2019
14 kwiecień 2019
06 kwiecień 2019
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2019 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search