Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Adwentu - 02.12.2018 r.

Rozpoczął się Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wykorzystajmy go dobrze dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest  najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

1.W liturgii tego tygodnia:

 • Dzisiaj, rozpoczyna się  nowy Rok Liturgiczny. Wzorem adwentowego oczekiwania  dla nas jest Maryja. Ku Jej czci odprawiana będzie Msza św. roratnia     o godz.: 6.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci z lampionami. Dla nich przygotowane są konkursy i niespodzianki. Przed wieczornymi „Roratami”, dzieci zgromadzą się w kaplicy fatimskiej o godz.: 17.50.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele parafialne oraz przekazywane na konto parafii.
  • Podczas Adwentu, nie będzie Mszy św. o godz.: 6.30.
  • Od Nowenny w środę, czwartek i piątek, przeżywać będziemy duchowe przygotowanie do Odpustu parafialnego. Msze św., z kazaniami o godz. 6.00, 7.30 i 18.00 poprowadzi ks. dr Stanisław Śliwa, kapelan Sióstr Klarysek ze Starego Sącza.
 • W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 • We wtorek, o godz.: 17.00, Godzinki do Świętego Michała Archanioła.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca grudnia; okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania oraz na odpust – w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od 15.30.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w I czwartek o godz.:17.00, będzie poprowadzona przez Grupę „Caritasu”; modlimy się o powołania do służby Bogu i ludziom w życiu kapłańskim i zakonnym.
  • Po wieczornej Mszy św. spotkanie Caritasu.
 • W I piątek Msze św. o NSPJ o godz. 7.30 i 16.00 (dla dzieci).
  • W piątek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 • W sobotę, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; patronalne święto naszej parafii.
  • Porządek Mszy św. będzie następujący; o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (suma odpustowa) i 18.00.
  • Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VIII a na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII oraz dzieci komunijne z rodzicami na obrzęd poświęcenia i nałożenia medalików.
  • O godz. 12. do 13. Godzina Łaski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ogłoszenia okolicznościowe:

- Serdeczną wdzięczność kierujemy do tych osób, które przynoszą opłatki do rodzin naszej parafii. Prosimy jeszcze do podjęcia posługi roznoszenia opłatków, aby do wszystkich rodzin mogły trafić opłatki; b. proszę o pomoc Radę Duszpasterską. Zależy nam, aby w ciągu dwóch tygodni zamknąć akcję roznoszenia opłatków i uniknąć niebezpieczeństwa podszywania się fałszywych ‘wolontariuszy’. Do opłatków dołączone są kalendarze ścienne, oraz koperta na całoroczne wydatki parafii. Opłatki pobłogosławione, są też do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

- Caritas parafialna, rozprowadza świece wigilijne; ofiara od 5 zł jest przeznaczona na WDPD.

- Od poniedziałku rozpoczyna się adwentowa akcja charytatywna dla dzieci, organizowana przez parafialny oddział Caritas, pod hasłem „Adwentowe Drzewko Miłości”. Dzieci będą mogły zabierać z drzewka upatrzone przez siebie ozdoby wykonane przez Niepełnosprawne dzieci a w zamian, składać do kosza słodycze, na świąteczne prezenty dla rówieśników z mniej zamożnych rodzin. 

- w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień modlitw za Katolików na Wschodzie. Ofiary do puszek będą zbierane na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie

2. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, MGN. Można nabyć u ministrantów lub na stoliku pod chórem składając ofiarę do skarbonki.

3. Z naszej Wspólnoty parafialnej , w minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Antoni Katra, Maria Trzeszczoń Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search