Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla - 25.11.2018 r.

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to znak, że kończy się kolejny rok liturgiczny, w którym rozważaliśmy tajemnice naszego zbawienia i realizowaliśmy naszą świętość. Jezus chce królować w naszym życiu, aby nam pokazywać najlepszą drogę do królestwa niebieskiego. Przeżywając kolejną niedzielę synodalną modlimy się za małżeństwa i rodziny, pamiętamy szczególnie o tych, których doświadcza kryzys wspólnoty i wiary. Ufajmy Jezusowi – Królowi i pozwólmy, aby On był Panem i Królem naszego życia a doświadczymy ładu moralnego, pokoju i szczęścia na co dzień.

 1. W liturgii tego tygodnia:
 • dzisiaj, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Patronalne Święto Stowarzyszenia Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Odmawiając Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświecenia się Sercu Bożemu publicznie, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • We wtorek- po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. O. Pio.
 • W środę, przypada 9. rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji bpa Andrzeja Jeża. Módlmy się o potrzebne łaski dla niego.
  • Nowenna do Matki Bożej N. Pomocy i Msza św. o godz. 18.00.
 • w piątek, liturgiczne święto św. Andrzeja, Ap. Dzień Imienin Ks. Andrzeja Farona i Ks. Andrzeja Szaraja. Wszystkich Solenizantów tego tygodnia polecamy w modlitwach Patronowi dnia.
  • Msza św. w intencji Kapłsanów-Solenizantów będzie odprawiona w piątek o godz. 18.00; zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.: 15.00
 • w sobotę, Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi o godz.: 7.30. Wcześniej, od 7.00, odmawiany jest różaniec wynagradzający. Po Mszy św. 15-to minutowe rozważanie związane z pięcioma pierwszymi sobotami wynagradzającymi za zniewagi wobec Matki Najświętszej.
 • Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu. Msza św. z udziałem Róż różańcowych i zmiana tajemnic o godz.: 30 a dla dzieci o 12.00.
  • Składka przeznaczona będzie na potrzeby  parafii.

2. Dzisiaj zostaną pobłogosławione opłatki, które w najbliższych dniach, na rozpoczęcie przygotowania do Bożego Narodzenia, trafią do Rodzin naszej parafii wraz z tradycyjnym kalendarzem parafialnym. Przekazane przy tej okazji ofiary, przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Będą też dołączone koperty, do wykorzystania w przyszłym roku, na bieżące potrzeby parafii. Bardzo prosimy osoby starsze, znane w sąsiedztwie, aby włączyły się w tę posługę i zapraszamy ich do Wieczernika, w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej. Parafian zaś prosimy o ich życzliwe przyjęcie.

Warto nadmienić, że nie jest to sprzedaż opłatków, tak jak w marketach czy sklepach. Tradycja nabywania opłatków w kościołach czy roznoszenie po domach trwa od wieków w naszej ojczyźnie. Wpisuje się w myślenie eklezjalne parafian i odpowiedzialność za utrzymanie parafii. Taki jest sens składania ofiar w kościele jak również przy okazji nabywania opłatków. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i składanie ofiar, które w tym przypadku nie należą do Księży, ale stanowią dobro Parafii.

3. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, MGN. Można nabyć u ministrantów lub na stoliku pod chórem składając ofiarę do skarbonki.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 • Komunikat Bpa Ordynariusza na temat posługi dziekana w dekanacie można przeczytać w gablocie parafialnej.
 • Od przyszłej niedzieli Caritas parafialna będzie rozprowadzać świece wigilijne; ofiara od 5 zł. jest przeznaczona na cele charytatywne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 • Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” zwraca się z prośbą o poparcie działań mających na celu ponowną lokalizację jednostki wojskowej na Sądecczyźnie nawiązującej do tradycji 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Podpisy będą zbierać wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 7 i Nr 21 z Nowego Sącza. Zachęcamy do złożenia podpisu przy wyjściu z kościoła.
 • Ponieważ późna jesień i zima nie sprzyja sprawowaniu Mszy św. w kaplicach cmentarnych a brak podstawowych warunków nie służy godnemu pożegnaniu  zmarłych, bardzo prosimy aby Msze św. pogrzebowe były sprawowane w kościele, które tu mogą być  w dowolnej porze.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca śp.: + Bogusław Winiarski i Julia Kucharska. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search