Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna - 06.05.2018 r.

Spotkanie z Panem Bogiem na Mszy św., udział w uroczystej liturgii, to nie tylko nasz obowiązek, ale przede wszystkim dar, jaki daje swoim dzieciom Pan Bóg. Słuchanie słowa Bożego, przyjęcie Jezusa Eucharystycznego do serca jest pokarmem dla naszej duszy. Duszę należy pielęgnować podobnie jak ciało. Nie jest to proste zadanie, bo często w natłoku codziennych zajęć o tym nie pamiętamy. Możemy być jednak pewni miłości Pana Jezusa, bo On o nas nigdy nie zapomina.

1.W tym tygodniu:

 • We wtorek, uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej.
  • - Rozpoczęcie tygodniowego Odpustu w Szczepanowie. Program wywieszony jest w gablotkach.
  • - Po Mszy św. wieczornej, spotkanie przyjaciół radia „Maryja”.
 • W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.:18.00.
 • We wtorek, Godzinki do św. Michała Archanioła o godz.: 17.00.
 • We czwartek, Nowenna i Msza św. do św. Rity o godz.: 18.00.
 • W piątek:
  • - Wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz.:15.00.
  • - Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się o godz.: 18.00.
 • W sobotę, I spowiedź dla dzieci komunijnych, ich rodziców oraz chrzestnych:                   
  • ·        dla Szkoły Podstawowej Nr 21 o godz.: 8.30.
  • ·        dla Szkoły Podstawowej Nr 20 o godz.: 9.30.
 • W  niedzielę, przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • W naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. Msze święte, z udziałem dzieci komunijnych i ich rodzin, będą o godz.:10.30 i 12.00. Środek kościoła zostawmy rodzinom, bezpośrednio związanym z tą uroczystością. 
  • Fatimska Msza św. i procesja Różańcowa o godz.: 20.00. Prosimy przynieść lampiony.

2. „Kurs przedmałżeński”, w parafii Najświętszego Serca P. Jezusa, rozpocznie się  14 maja o godz.: 18.00.  Zaleca się, aby w tym przygotowaniu do małżeństwa, wzięła udział młodzież od 17-go roku życia.

3. Nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia są o 17.30, a w niedziele o 18.30.

4. W ramach uroczystości ku czci Św. Rity (19 maja), chcemy  otoczyć szczególną modlitwą Jubilatów, obchodzących pełne rocznice sakramentu Małżeństwa. Można ich  nadal zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich, dostępnych przy wyjściu z kościoła, na placu kościelnym, i w kiosku przy kościele.

Ogłoszenie okolicznościowe:

Próba dla dzieci przed I Komunią świętą będzie:

 • dla Szkoły Podstawowej nr 21 we wtorek o 15.45.
 • dla Szkoły podstawowej  nr 20 we czwartek o 16.00.

- Przygotowujemy się  do VIII Festynu Parafialnego, który odbędzie się 27 maja. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o włączenie się w jego organizację poprzez pomoc finansową i rzeczową  fundację  upominków na loterię fantową. Można je przekazywać w zakrystii, w kancelarii lub w biurze Caritas. Dochód z Festynu, przeznaczony będzie na pomoc Seniorom oraz wypoczynek wakacyjno-oazowy dla dzieci i młodzieży naszej parafii. Będziemy tez prosić o upieczenie ciast.

W minionym tygodniu przeszli do Domu Ojca śp. Helena Wolak i Mikołaj Topuziak. Dusze zmarłych, polećmy Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search