Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna - 22.04.2018 r.

W ten święty dzień, przychodzimy do kościoła na spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem. On gromadzi nas przy sobie bo jest prawdziwym Dobrym Pasterzem i bramą do zbawienia. Prowadzi tych, którzy są blisko, i szuka tych, którzy są daleko. W Światowy Dzień Modlitw o Powołania, powierzajmy Panu Bogu sprawę powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego, módlmy się za kapłanów i tych, których Pan powołuje do służby w swojej owczarni. Z radością i oddaniem włączmy się w tę Najświętszą Ofiarę.

1.W tym tygodniu:

 • Dzisiaj, w Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczyna się tydzień modlitw, o powołania do służby w Kościele.
  • Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 • W poniedziałek, uroczystość św. Wojciecha, Bpa i Męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej oraz św. Jerzego. Pana Organistę i Pana Kościelnego, ich posługiwanie dla parafii, polecamy opiece św. Patronów.
 • We wtorek, po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 • W środę, święto św. Marka Ewangelisty.  
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.:18.00.
 • We czwartek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Zespołu Akcji Katolickiej i Oddziału „Caritas”.
 • W piątek, wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz.15.00.

2. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich, dostępnych przy wyjściu z kościoła, na placu kościelnym, i w kiosku przy kościele.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 • - Spotkanie rodziców i dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą ze Szkoły Podstawowej nr 21 będzie w piątek.  O godzinie 16.00 klasa IIIc i d,  o godzinie 17.00 klasa IIIa i b.
 • - Diakon Daniel Syjud kończy praktykę duszpasterską. Dziękujemy mu za piękną posługę, życzymy dobrego przygotowania się do święceń 26 maja, a także wszelkich potrzebnych łask na drodze życia kapłańskiego.
 • - Zgodnie z przepisem Prawa kanonicznego podaje się do wiadomości, że alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, SEKUŁA Leszek, ur. 21. marca 1994 r. w Nowym Sączu, pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu w dniu 19 maja 2018 r. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym ks. proboszcza. Dziękując Bogu za dar kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego Rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń Diakonatu.
 • - Z racji Odpustu związanego ze św. Ritą (20.V), chcemy modlić się za Jubilatów małżeńskich podczas Mszy św., 19 maja, w sobotę o godz.: 18.00. Prosimy o zgłaszanie Jubilatów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 • - Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu zaprasza gimnazjalistów na dzień otwarty szkoły, 26 kwietnia (czwartek) na godz.: 13.00 lub 14.00.
 • - Za zgodą ks. bpa Ordynariusza, w przyszłą niedzielę, przed kościołami miasta Nowy Sącz, będzie zbiórka ofiar do puszek na rzecz budowy pomnika Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu.
 • - Proszono o ogłoszenie, że w Nowym Sączu przy ul. Ks. Piotra Skargi 13, działa hospicjum domowe dla dorosłych. Opieka bezpłatna, finansowana przez NFZ. Wizyty odbywają się w domu pacjenta, realizuje je lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta i psycholog. W ramach hospicjum można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt medyczny: łóżka, koncentratory, ssaki, chodziki, wózki i  balkoniki. Do hospicjum wymagane jest skierowanie. Wszelkie informacje tel.: 18/442 35 60 lub 512 295 412 – czynne całodobowo.
 • - Przygotowujemy się  do VIII Festynu Parafialnego, który odbędzie się 27 maja. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o włączenie się w jego organizację poprzez pomoc finansową i rzeczową  fundację  upominków na loterię fantową. Można je przekazywać w zakrystii, w kancelarii lub w biurze Caritas. Dochód z Festynu, przeznaczony będzie na pomoc Seniorom oraz wypoczynek wakacyjno-oazowy dla dzieci i młodzieży naszej parafii
 1. W minionym tygodniu, spośród nas odeszli do Domu Ojca śp.: Maria Gubała, Mariusz Nastawny i Andrzej Tokarczyk. Ich dusze nieśmiertelne polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Ogłoszenia

10 lipiec 2020
04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020
13 czerwiec 2020
10 czerwiec 2020

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

10 lipiec 2020
04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search