Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018 r.

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym na kartach Nowego Testamentu. To orędzie biblijnego przekazu budzi naszą wiarę, a z drugiej strony staje się jej przedmiotem. Rozpoczynający się w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny, jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i swoistym przewodnikiem na drogach wiary. Otwórzmy nasze serca, aby zaczerpnąć z obficie zastawionego stołu Słowa Bożego podczas niedzielnej Eucharystii

1.W liturgii tego tygodnia:

 • Dzisiaj, Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych o godz.: 15.00.
  • - Światowy Dzień Modlitw o powołania do stanu duchownego.
  • - Rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego. W tym dniu, organizatorzy czytania Pisma św. zapraszają wiernych do przeczytania fragmentu Księgi Przysłów i Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Małą ulotkę ze wskazanym fragmentem do przeczytania w rodzinie, można zabrać przy wyjściu z kościoła.
 • W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 • We wtorek, Godzinki do św. Michała Archanioła o godz.: 17.00.                                       
  •  - Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół radia „Maryja”.
 •  W środę, o godz.: 18.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.
 • We czwartek, na Mszę św. wieczorną o 18.00, zapraszamy uczniów klas VII, przygotowujących się do przyjęcia s. Bierzmowania.
  • - Po Mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne Rycerstwa Niepokalanej w domu katechetycznym.
 • W piątek, Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

2. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich z wieloma ciekawymi artykułami na bieżące wydarzenia w Kościele i w świecie. Jest jeszcze świąteczny numer gazetki parafialnej. W dobrej, katolickiej rodzinie, powinno zagościć czasopismo religijne.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 • - Dzisiaj przy kościołach sądeckich, za zgodą ks. bpa Ordynariusza,  będzie tradycyjna zbiórka ofiar do puszek, na rzecz chorych  w Sądeckim Hospicjum.
 • - Wyjazd  zgłoszonych osób do Tarnowa na uroczystość rozpoczęcia V Synodu Diecezjalnego w sobotę, 21 kwietnia o godz.: 7.30 z parkingu kościelnego. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 • - Akcja Katolicka organizuje w dniu 28 kwietnia, w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pielgrzymkę do Sanktuarium Patrona Polski - św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Wyjazd godz. 6.30, koszt 35 zł, zapisy w zakrystii. Szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.
 • - Z racji Odpustu związanego ze św. Ritą (20.V), chcemy modlić się za Jubilatów małżeńskich podczas Mszy św., 19 maja, w sobotę o godz.: 18.00. Prosimy o zgłaszanie Jubilatów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 • - Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza wszystkich na "Wielką misję na placach", czyli spotkanie ewangelizacyjne, dzisiaj i w kolejne niedziele, o godz.: 16.00 na sądeckich Plantach. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i śpiewu jako wyraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Będą również poruszające świadectwa i katechezy.
 • - Przygotowujemy się  do VIII Festynu Parafialnego, który odbędzie się 27 maja. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o włączenie się w jego organizację poprzez pomoc finansową i rzeczową  fundację  upominków na loterię fantową. Można je przekazywać w zakrystii, w kancelarii lub w biurze Caritas. Dochód z Festynu, przeznaczony będzie na pomoc Seniorom oraz wypoczynek wakacyjno-oazowy dla dzieci i młodzieży naszej parafii
 • - Dziękujemy Wolontariuszom Maltańskiej Służby Medycznej i 5.Gimnazjum, za zbiórkę ofiar do puszek w Niedzielę Miłosierdzia na cele charytatywne, a wam za złożone ofiary w wysokości 7.656 zł.

3. W minionym tygodniu, spośród nas odszedł do Domu Ojca śp.: Aleksander Kociołek. Jego duszę nieśmiertelną polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

 

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search