Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Miłosierdzia - 08.04.2018 r.

Druga Niedziela Wielkanocna, obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia. Pan Jezus  każdemu, kto w tym dniu przystąpi do spowiedzi (jeśli ma taką potrzebę) i Komunii Św., obiecał darowanie grzechów, nawet tych najcięższych. Wpatrujemy się w Chrystusowy bok, z którego wypłynęły krew i woda, jako źródło miłosierdzia dla wszystkich ludzi.

1. W liturgii tego tygodnia:

 • Dzisiejsza niedziela, jest Niedzielą Miłosierdzia. Zachęcamy do rozwijania osobistej pobożności poprzez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego.
  • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 7.30 a dla dzieci po 12.00.                                                                                                         
  • O godz.: 15.00, Msza św. dla czcicieli Bożego Miłosierdzia.
  • Dzisiaj po Mszach św., zbierane są ofiary do puszek dla podopiecznych Caritasu  w parafii i diecezji.
 • W poniedziałek, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z tą uroczystością związane są obchody Dnia Świętości Życia, podczas których wierni podejmują Duchową Adopcję dziecka poczętego. Polega ona na odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. W kaplicy Św. Krzysztofa są do pobrania deklaracje przystąpienia do tego dzieła. Podpisane deklaracje i świece, prosimy przynieść na jutrzejszą wieczorną Mszę św.
  • Po Mszy św. spotkanie „Ruchu Rodzin Szensztackich” w domu katechetycznym i rozpoczęcie nowenny przed koronacją kapliczek.
 • W środę, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o 18.00.
 • We czwartek, nowenna do św. Rity o godz.: 18.00 i Msza św.
 • W piątek, nabożeństwo „Jezu Ufam Tobie” o godz.: 18.00 i Msza św.
 • W niedzielę, Msza św. dla chorych, starszych  i niepełnosprawnych o 15.00.

2. Serdeczne podziękowanie wyrażamy Oddziałowi „Caritas”, z okazji ich dzisiejszego święta, za piękną i ofiarną posługę wobec uboższych parafian, a także wszystkim sponsorom wspierającym akcję charytatywną.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 • Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na wyjątkowy I Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych, który odbędzie się w dniach 15-21 kwietnia br. w kościele św. Kazimierza oraz  w Sali im. Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ  w Nowym Sączu. Wstęp bezpłatny.
 • organizowany jest wyjazd  do Tarnowa na uroczystość rozpoczęcia V Synodu Diecezjalnego. Chętni proszeni są o zapisy w zakrystii do najbliższego piątku włącznie. Wyjazd w sobotę, 21 kwietnia o godz.: 8.00. Koszt 10,- zł.
 • Akcja Katolicka organizuje w dniu 28 kwietnia, w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pielgrzymkę do Sanktuarium Patrona Polski - św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Wyjazd godz. 6.30, koszt 35 zł, zapisy w zakrystii. Szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.
 • W przyszłą niedzielę przy kościołach sądeckich, za zgodą ks. bpa Ordynariusza,  będzie tradycyjna zbiórka ofiar do puszek, na rzecz chorych w Sądeckim Hospicjum.
 • Z racji odpustu związanego ze św. Ritą (20.V), chcemy modlić się za Jubilatów małżeńskich podczas Mszy św., 19 maja, w sobotę o godz.: 18.00. Prosimy o zgłaszanie Jubilatów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 • Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza wszystkich na "Wielką misję na placach", czyli spotkania ewangelizacyjne, w każdą niedzielę, od 15 kwietnia do 6 maja o godzinie 16.00 na sądeckich Plantach. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i śpiewu jako wyraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Będą również poruszające świadectwa i katechezy.
 • Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary w kopertach i przez konto bankowe na potrzeby parafii.

3. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Najnowszy numer „Idziemy” polecamy szczególnie czcicielom Miłosierdzia Bożego. Jest jeszcze świąteczna gazetka parafialna.

4.W minionym tygodniu przeszli do Domu Ojca śp.: Lech Orwat i Urszula Korol. Ich dusze nieśmiertelne polećmy Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Ogłoszenia

10 lipiec 2020
04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020
13 czerwiec 2020
10 czerwiec 2020

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

10 lipiec 2020
04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search