Bierzmowanie

Bierzmowanie

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbywa się w cyklu trzyletniej formacji.

Bierzmowanie udoskonala łaskę chrztu; jest ono sakramentem, który daje Ducha Świętego, aby głębiej zakorzenić nas w synostwie Bożym, ściślej wszczepić w Chrystusa, umocnić naszą więź z Kościołem, włączyć nas bardziej do jego posłania i pomóc w świadczeniu o wierze chrześcijańskiej słowem, któremu towarzyszą czyny (KKK 1316).

W tym roku bierzmowanie w naszej parafii będzie 2 kwietnia 2019 r. na dwóch Mszach św. - o godz. 15.30 (klasy VIII) i 18.00 (klasy III Gimnazjum).  W ramach przygotowania bezpośredniego do przyjęcia sakramentu bierzmowania przewidziane jest „Triduum” dla bierzmowanych wg następującego porządku:
  • 28.03 (czwartek) - Msza św. wieczorna o godz. 18.00 dla wszystkich kandydatów (otrzymują kartki do bierzmowania i formularz przyrzeczeń)
  • 29.03 (piątek) - Msza św. wieczorna o godz. 18.00 dla wszystkich kandydatów (przynoszą i składają przyrzeczenia oraz otrzymują krzyże)
  • 30.03 (sobota) - spowiedź dla klas VIII SP przed wieczorną Mszą św. od godziny 17.00. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 dla wszystkich kandydatów. Po Mszy św. próba klas III G.
  • 31.03 (niedziela) - uczestnictwo w Gorzkich Żalach wszystkich kandydatów
  • 01.04 (poniedziałek) - spowiedź dla klas III G przed wieczorną Mszą św.  Msza św. wieczorna o godz. 18.00 dla wszystkich kandydatów. Po Mszy św. próba klas VIII SP i par. Paszyn

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2019 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search